Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
E- Rada TRANSMISJA ONLINE

www.netrada-gminaklodzko.pl

Interpelacje/ Wnioski/ Zapytania Radnych Gminy Kłodzko VIII kadencji

___________________________

 

WYBORY SOŁTYSÓW W GMINIE KŁODZKO

___________________________

Wójt Gminy Kłodzko informuje,

że w związku z zamiarem podjęcia czynności kontrolnych na nieruchomościach związanych lub zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej, właściciele nieruchomości, którzy nie dokonali obowiązku złożenia stosownej informacji w sprawie podatku od nieruchomości proszeni są do jej złożenie lub dokonania korekty wcześniej złożonej informacji.
Informacja powinna odzwierciedlać stan faktyczny powierzchni budynków, budowli
i gruntów nieruchomości zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej.

Formularze informacji podatkowych można pobrać z BIP Gminy Kłodzko -> poradnik interesanta -> podatki i opłaty lokalne lub w Urzędzie Gminy Kłodzko,
pok. 306, II piętro.

Czyste powietrze

wymiana kotlow grzewczych

Fotowoltaika - Grant

fotow

Wnioski

 

 


alt


 


Mapy

                mapy

Kultura

WSSE Invest-Park

 

                       

 

eealogo                      

 

 

 

Oświata
Sołectwa
Szukaj
-
 
 
 
  
 
  
 
   URZĄD GMINY KŁODZKO
   ul. Okrzei 8A
   57 - 300 Kłodzko
   powiat kłodzki
   województwo dolnośląskie

   Tel. (74) 647 41 00
   Fax (74) 647 41 03

   e-mail: ug@gmina.klodzko.pl
   www.gmina.klodzko.pl

   www.bip.ug-klodzko.dolnyslask.pl

 

   Godziny pracy:

   poniedziałek, środa, czwartek, piątek

   w godz.: 7.30 - 15.30

   wtorek w godz.: 8.00 - 16.00

   Kasa  Urzędu czynna:

   od poniedziałku do piątku w godz.:

   8.00 - 11.00 i 11.30 - 13.30
Heraldyka: herb Gminy Kłodzko PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 12 marca 2008 00:00

b_150_100_16777215_0_http___www.gmina.klodzko.pl_pliki4_herb_gminy.jpg Herb stanowi graficzny symbol społeczności i samorządu Gminy Kłodzko. W umiejętny sposób łączy tradycje tych ziem ze współczesnością. Tarcza herbu ma nieskomplikowany zwarty kształt, a jej barwą jest kolor złota. Ma ona symbolizować charakter Gminy Kłodzko: skromna, nie wyróżniająca się – lecz bogata. Pole tarczy herbu wypełnia godło herbu o następującej treści: srebrny lew w koronie, w pozycji pionowej, z wyciągniętymi przednimi łapami skierowany w prawo (dla patrzącego na herb – w lewo) umieszczony na czerwonym, ostro kontrastującym tle – dumnie i dynamicznie stąpa po czysto zielonych wzgórzach, pomiędzy którymi wije się rzeka ginąca na horyzoncie, przecinając krajobraz na dwie części.

Postać lwa pojawia się w heraldyce od jej początków, symbolizując męstwo, odwagę i majestat. W historii miast śląskich lew występował najpierw na pieczęciach miejskich. Następnie postać lwa przeniesiona została na tarcze herbowe, prawdopodobnie wzorem herbu Czech, gdzie srebrny lew z rozdwojonym ogonem występuje na czerwonym tle. Lew z koroną na głowie został wprowadzony do godła pieczęci miejskich Kłodzka w XIII w. przez króla czeskiego Przemysława Ottokara II, przetrwał w herbie Kłodzka do dnia dzisiejszego. Podobne lwy pojawiły się w XIV w. w herbach dwóch innych miejscowości, którym nadano prawa miast królewskich, mianowicie Bystrzycy Kłodzkiej i Lądka Zdroju.
Wzgórza w dolnej części herbu, w jednolicie zielonym kolorze symbolizują rolniczy i turystyczny charakter kłodzkiej gminy, odzwierciedlając górzyste i pagórkowate ukształtowanie terenu. Wijąca się środkiem rzeka dominuje w tej części herbu i wysuwająca się na pierwszy plan, symbolizuje Nysę Kłodzką, jej rolę i znaczenie w życiu gminy. Obecność lwa w herbie stanowi nawiązanie do historycznych królewskich tradycji Ziemi Kłodzkiej ale również poprzez zbieżność z sylwetką lwa w herbie miasta Kłodzka podkreśla spójność i nierozerwalność Gminy Kłodzko ze „stolicą” regionu tzn. miastem Kłodzko stanowiącym siedzibę samorządu (władz) gminy. Prosta forma graficzna krajobrazu i zastosowanie jedynie dwóch barw tzn. zielenie i błękitu ma sugerować nieskażoną zieleń lasów i łąk oraz czystość rzek. Wymienione powyżej cechy herbu są odwzorowaniem charakteru Gminy Kłodzko oraz powinny stanowić czynnik integrujący jej społeczeństwo i wzmacniający poczucie jego  tożsamości.

 

 

Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe FlashStara strona BIP

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

Szczegółowe informacje

 

 bip

Rozlicz PIT
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Atrakcje Gminy Kłodzko

wirtualnyspacer

01.jpg


s5 logo


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com