Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
E- Rada TRANSMISJA ONLINE

www.netrada-gminaklodzko.pl

Interpelacje/ Wnioski/ Zapytania Radnych Gminy Kłodzko VIII kadencji

___________________________

 

WYBORY SOŁTYSÓW W GMINIE KŁODZKO

___________________________

Wójt Gminy Kłodzko informuje,

że w związku z zamiarem podjęcia czynności kontrolnych na nieruchomościach związanych lub zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej, właściciele nieruchomości, którzy nie dokonali obowiązku złożenia stosownej informacji w sprawie podatku od nieruchomości proszeni są do jej złożenie lub dokonania korekty wcześniej złożonej informacji.
Informacja powinna odzwierciedlać stan faktyczny powierzchni budynków, budowli
i gruntów nieruchomości zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej.

Formularze informacji podatkowych można pobrać z BIP Gminy Kłodzko -> poradnik interesanta -> podatki i opłaty lokalne lub w Urzędzie Gminy Kłodzko,
pok. 306, II piętro.

Czyste powietrze

wymiana kotlow grzewczych

Fotowoltaika - Grant

fotow

Wnioski

 

 


alt


 


Mapy

                mapy

Kultura

WSSE Invest-Park

 

                       

 

eealogo                      

 

 

 

Oświata
Sołectwa
Szukaj
-
 
 
 
  
 
  
 
   URZĄD GMINY KŁODZKO
   ul. Okrzei 8A
   57 - 300 Kłodzko
   powiat kłodzki
   województwo dolnośląskie

   Tel. (74) 647 41 00
   Fax (74) 647 41 03

   e-mail: ug@gmina.klodzko.pl
   www.gmina.klodzko.pl

   www.bip.ug-klodzko.dolnyslask.pl

 

   Godziny pracy:

   poniedziałek, środa, czwartek, piątek

   w godz.: 7.30 - 15.30

   wtorek w godz.: 8.00 - 16.00

   Kasa  Urzędu czynna:

   od poniedziałku do piątku w godz.:

   8.00 - 11.00 i 11.30 - 13.30
Sudecki Konwent Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 27 czerwca 2011 08:08

konwent3a.jpgUbiegły poniedziałek, 20 czerwca upłynął pod znakiem Sudeckiego Konwentu Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów. Na zorganizowanym przez Prezydenta Świdnicy Wojciecha Murdzka, Burmistrza Miasta Kłodzka Bogusława Szpytmę oraz Wójta Gminy Kłodzko Stanisława Longawę spotkaniu w hotelu Metro zebrali się samorządowcy z miast i gmin regionu Sudetów. Głównymi tematami dyskusji była gospodarka odpadami oraz stan, bieżące utrzymanie i plany remontowe dróg wojewódzkich.

To już druga kadencja Sudeckiego Konwentu Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów. W poprzedniej szefowie 45 gmin spotykali się dziewięć razy, występując wspólnie do władz centralnych, wymieniając się doświadczeniami, a także zajmując tematyką m.in. turystyki oraz ochrony środowiska w regionie. Nieprzypadkowo na czerwcowe posiedzenie wybrano Hotel Metro w Boguszynie. Burmistrz Kłodzka Bogusław Szpytma oraz Wójt Gminy Kłodzko Stanisław Longawa, działający w ramach programu „Dwie Gminy – Jeden Cel”, stawiani są jako wzór współpracy regionalnej na rzecz rozwoju zarządzanych gmin. Dodatkowo podczas poniedziałkowego spotkania burmistrz Bogusław Szpytma w drodze głosowania wybrany został na zastępcę przewodniczącego Konwentu.

W obecnej kadencji, podobnie jak w poprzedniej, posiedzeniom Konwentu przewodniczy Prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek, który po raz kolejny przekonywał zgromadzonych samorządowców, że najważniejszym czynnikiem rozwoju lokalnego jest współpraca. Forma konwentu daje możliwość spotkania się w dużym gronie i dyskusji o sprawach ważnych nie tylko dla poszczególnych gmin, ale również dla całego regionu. Wymiana doświadczeń oraz dyskusja z zaproszonymi ekspertami pozwala zmierzyć się z problemami regionu wspólnie, dzięki czemu działania na rzecz naprawy i rozwoju będą bardziej efektywne.

Podobnego zdania byli gospodarze. Wójt Gminy Kłodzko Stanisław Longawa przedstawił efekty współpracy z miastem Kłodzko, która dzięki dostrzeganiu w szerokiej perspektywie wspólnych celów, owocuje wyraźnym postępem w obu gminach. Lądowisko dla małych samolotów, nowoczesne, multimedialne muzeum miejskie to tylko niektóre z inicjatyw, z których wkrótce będą mogli korzystać będą mieszkańcy obu gmin. Głównym celem Burmistrza Kłodzka Bogusława Szpytmy jest natomiast promocja miasta jako atrakcji turystycznej, z największym naciskiem na aspekty historyczne, stąd też pomysł budowy kolei gondolowej czy renowacji Twierdzy Kłodzkiej.

Jak podkreślił przewodniczący Wojciech Murdzek, realizowanie wspólnych projektów przynosi same korzyści, a pierwsze inicjatywy okazały się sukcesem. Zachęcanie do tego typu działań jest jednym z głównych celów spotkań w ramach Sudeckiego Konwentu.
W poniedziałkowym spotkaniu obok gospodarzy obecni byli również Z-ca Burmistrza Henryk Urbanowski, Przewodniczący Rady Miasta Piotr Brzostowicz oraz Przewodniczący Rady Gminy Zbigniew Tur.

Podczas posiedzenia podjęto rozmowy w sprawach istotnych z punktu widzenia lokalnych gmin. Na temat zmian w gospodarowaniu odpadami oraz związanych z tym obowiązkach województw i gmin wypowiadał się Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego Piotr Błaszków, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu Marek Mielczarek oraz Zastępca Dolnośląskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska Stanisław Janik. Rozmawiano o ich składowaniu w Polsce oraz konieczności budowy spalarni śmieci i recyklingu. Doprowadziłoby to do wyrównania względem innych krajów Unii Europejskiej, gdzie składowanie odpadów jest marginalne. Zważywszy jednak na fakt, że świadomość społeczna Polaków na temat zalet spalania, a wad składowania jest bardzo niska, aby osiągnąć ten cel konieczna jest najpierw edukacja w zakresie ekologii.

Dodatkowo Kierownik Oddziału Dolnośląskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych Stefan Mroczkowski omówił problem powodzi oraz związaną z tym strategię przeciwdziałania kataklizmowi. Przedstawione zostało szczegółowe sprawozdanie z działań remontowych na rzecz likwidacji skutków powodzi w ostatnim roku w województwie dolnośląskim.
Kwestię stanu dróg wojewódzkich, ich bieżącego utrzymania oraz najbliższych planów remontowych przedstawił Kierownik Wałbrzyskiego Oddziału Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu Tadeusz Sroka. W szczegółowy sposób przedstawił raport odnośnie stanu dróg w województwie, podejmując jednocześnie problem alternatywnych możliwości finansowania ich budowy w regionie.
Wszystkie prezentowane podczas spotkania tematy sprowokowały ożywioną dyskusję, podczas której zasygnalizowano część problemów dobrze znanych reprezentantom poszczególnych gmin.

Ostatnim wystąpieniem podczas Konwentu była prezentacja firmy ZETO Świdnica, przeprowadzona przez Dyrektora Sprzedaży i Marketingu Waldemara Boczkowskiego. ZETO jest największą firmą IT makroregionu wałbrzyskiego, a jej oferta skierowana jest również do instytucji państwowych, szczególnie w gminach i powiatach południowej części Dolnego Śląska.
Kolejne spotkanie samorządowców w ramach Sudeckiego Konwentu Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów zostało wstępnie zaplanowane na drugą połowę września. Głównym tematem ma być gospodarka. Przewodniczący Wojciech Murdzek wyraził również nadzieję na udział Marszałka i Wojewody Dolnośląskiego oraz zaproponowanego przez Wójta Gminy Kłodzko zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

b_150_100_16777215_0___images_phocagallery_sudecki_kongres_prezydentow_burmistrzow_i_wojtow_konwent2.jpg

b_150_100_16777215_0___images_phocagallery_sudecki_kongres_prezydentow_burmistrzow_i_wojtow_konwent1.jpg

b_150_100_16777215_0___images_phocagallery_sudecki_kongres_prezydentow_burmistrzow_i_wojtow_konwent3.jpg

b_150_100_16777215_0___images_phocagallery_sudecki_kongres_prezydentow_burmistrzow_i_wojtow_konwent4.jpg

b_150_100_16777215_0___images_phocagallery_sudecki_kongres_prezydentow_burmistrzow_i_wojtow_konwent5.jpg

b_150_100_16777215_0___images_phocagallery_sudecki_kongres_prezydentow_burmistrzow_i_wojtow_konwent6.jpg

b_150_100_16777215_0___images_phocagallery_sudecki_kongres_prezydentow_burmistrzow_i_wojtow_konwent7.jpg

b_150_100_16777215_0___images_phocagallery_sudecki_kongres_prezydentow_burmistrzow_i_wojtow_konwent9.jpg

b_150_100_16777215_0___images_phocagallery_sudecki_kongres_prezydentow_burmistrzow_i_wojtow_konwent10.jpg

b_150_100_16777215_0___images_phocagallery_sudecki_kongres_prezydentow_burmistrzow_i_wojtow_konwent11.jpg

Poprawiony: czwartek, 28 lipca 2011 09:51
 

Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe FlashStara strona BIP

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

Szczegółowe informacje

 

 bip

Rozlicz PIT
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Atrakcje Gminy Kłodzko

wirtualnyspacer

01.jpg


s5 logo


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com