Zwyciężyła Marta Drukuj
Wpisany przez Justyna Bytnar   
środa, 12 kwietnia 2017 23:58

altKażdy może pomagać, wystarczy chcieć! Przekonaliśmy się o tym w minioną sobotę (8 kwietnia), kiedy to z inicjatywy Młodzieżowej Rady Gminy Kłodzko został rozegrany Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej „GRAMY DLA MARTY”. Metoda „małych kroków” naprawdę działa, a wszystko zaczęło się od pomysłu…

Niezwykła i uzdolniona! Te słowa określają Martę, absolwentkę Gimnazjum Publicznego im. Wł. St. Reymonta w Kłodzku. Specjalnie dla niej do rozgrywek zgłosiło się aż 10 drużyn! Imponujące!

Uroczystego otwarcia zawodów dokonała zastępczyni wójta Urszula Panterałka oraz wiceprzewodniczący młodzieżowej rady Mateusz Kubasiak, dziękując wszystkim za liczne przybycie. Bez względu na wynik rozgrywek zwyciężczynią dzisiejszego turnieju jest Marta! – podkreśliła wicewójt – to niezwykłe, że tyle osób bezinteresownie włączyło się w pomoc. Jestem dumna z Młodzieżowej Rady za pełen profesjonalizm i zaangażowanie.

W potyczkach brały udział drużyny z powiatu Kłodzkiego, Ząbkowickiego i Wałbrzyskiego. Udało się zebrać 1252,47 zł! BRAWO! Pieniądze zostaną przeznaczona na rehabilitację i sprzęt – mówi Mateusz Kubasiak – cieszę się z frekwencji wśród zawodników. Jest to dla nas bardzo motywujące.

W turnieju zagrali: Młodzieżowa Rada Gminy, Samorządowcy na czele z przewodniczącym Zbigniewem Turem, Dream Team, Kicha z Wałbrzycha, Przyłęk, Lądek Zdrój, Garden Arena, Ludwiczki, Faraon Ziębice i Smilebus – łącznie aż 73 zawodników. Drużyny po losowaniu zostały podzielone na dwie grupy, w których rozgrywały mecze systemem „każdy z każdym”. Następnie dwie najlepsze z grupy rywalizowały w półfinałach, a później w meczu o trzecie miejsce i w finale.

Podział na grupy:

Gr. I:   Samorządowcy, Lądek Zdrój, Młodzieżowa Rada Gminy, Smilebus, Ludwiczki

Gr. II: Przyłęk, Dream Team, Kicha z Wałbrzycha, Faraon Ziębice, Garden Arena

 

WYNIKI:

 

Gr. I:

Samorządowcy – Lądek Zdrój 2:1

Samorządowcy – MRG 0:2

Samorządowcy – Smilebus 2:0

Samorządowcy – Ludwiczki 2:0

Lądek Zdrój – MRG 2:1

Lądek Zdrój – Smilebus 2:0

Lądek Zdrój – Ludwiczki 2:0

MRG – Smilebus 2:0

MRG – Ludwiczki 2:0

Smilebus – Ludwiczki 2:0

 

Gr. II:

Przyłęk – Dream Team 0:2

Przyłęk – Kicha z Wałbrzycha 0:2

Przyłęk – Faraon Ziębice 1:2

Przyłęk – Garden Arena 0:2

Dream Team – Kicha z Wałbrzycha 0:2

Dream Team – Faraon Ziębice 1:2

Dream Team – Garden Arena 1:2

Kicha z Wałbrzycha – Faraon Ziębice 2:0

Kicha z Wałbrzycha – Garden Arena 2:0

Faraon Ziębice – Garden Arena 0:2

 

PÓŁFINAŁ:    

MRG – Dream Team 2:0

Lądek Zdrój – Garden Arena 2:0

 

FINAŁ:

mecz o III miejsce:

Dream Team – Garden Arena 2:1

 

Mecz o I miejsce:  

Lądek Zdrój – MRG 2:0

Zwyciężył Lądek Zdrój pokonując w finale drużynę gospodarzy Młodzieżową Radę Gminy (II miejsce). Trzecia lokata przypadła zespołowi Dream Team.

 

Serdeczne podziękowania należą się wszystkim zawodnikom oraz osobom, które pomogły w organizacji turnieju tj.: członkom Młodzieżowej Rady; Szkolnemu Kołu Inicjatyw Młodzieżowych oraz uczniom z Gimnazjum Publicznego im. Wł. St. Reymonta w Kłodzku za przeprowadzenie zbiórki pieniężnej; a także strażakom-ratownikom z OSP Żelazno, którzy dbali o bezpieczeństwo i zapewniali opiekę medyczną. Oczywiście nie można zapomnieć o sędziach Krzysztofie Krajewskim, Zdzisławie Jelonkowskim i Łukaszu Błotnickim. Wyrazy wdzięczności należą się również Antoniemu Machcińskiemu – trenerowi Miejskiego Młodzieżowego Klubu Sportowego w Kłodzku – za udostępnienie sprzętu sportowego, organizację meczów i czuwanie nad prawidłowym przebiegiem całego turnieju.

WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY!

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

Poprawiony: czwartek, 13 kwietnia 2017 08:58