Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
E- Rada TRANSMISJA ONLINE

www.netrada-gminaklodzko.pl

Interpelacje/ Wnioski/ Zapytania Radnych Gminy Kłodzko VIII kadencji

___________________________

 

WYBORY SOŁTYSÓW W GMINIE KŁODZKO

___________________________

Wójt Gminy Kłodzko informuje,

że w związku z zamiarem podjęcia czynności kontrolnych na nieruchomościach związanych lub zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej, właściciele nieruchomości, którzy nie dokonali obowiązku złożenia stosownej informacji w sprawie podatku od nieruchomości proszeni są do jej złożenie lub dokonania korekty wcześniej złożonej informacji.
Informacja powinna odzwierciedlać stan faktyczny powierzchni budynków, budowli
i gruntów nieruchomości zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej.

Formularze informacji podatkowych można pobrać z BIP Gminy Kłodzko -> poradnik interesanta -> podatki i opłaty lokalne lub w Urzędzie Gminy Kłodzko,
pok. 306, II piętro.

Czyste powietrze

wymiana kotlow grzewczych

Fotowoltaika - Grant

fotow

Wnioski

 

 


alt


 


Mapy

                mapy

Kultura

WSSE Invest-Park

 

                       

 

eealogo                      

 

 

 

Oświata
Sołectwa
Szukaj
-
 
 
 
  
 
  
 
   URZĄD GMINY KŁODZKO
   ul. Okrzei 8A
   57 - 300 Kłodzko
   powiat kłodzki
   województwo dolnośląskie

   Tel. (74) 647 41 00
   Fax (74) 647 41 03

   e-mail: ug@gmina.klodzko.pl
   www.gmina.klodzko.pl

   www.bip.ug-klodzko.dolnyslask.pl

 

   Godziny pracy:

   poniedziałek, środa, czwartek, piątek

   w godz.: 7.30 - 15.30

   wtorek w godz.: 8.00 - 16.00

   Kasa  Urzędu czynna:

   od poniedziałku do piątku w godz.:

   8.00 - 11.00 i 11.30 - 13.30
Gminna Rada Przedsiębiorczości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 24 marca 2011 00:00

przedsiebiorczosc6b.JPG W czwartkowe przedpołudnie, 17 marca, w Urzędzie Gminy Kłodzko odbyło się spotkanie poświęcone utworzeniu Rady Przedsiębiorczości – nieformalnego zgromadzenia skupiającego najważniejszych pracodawców i przedsiębiorców Ziemi Kłodzkiej.Głównym celem Rady jest koordynowanie działań na rzecz poprawy sytuacji przedsiębiorców działających na terenie gminy, a tym samym wpływanie na jej rozwój gospodarczy. Zakłada się, że dzięki partnerskiej współpracy przedstawicieli samorządu i lokalnego biznesu oraz wymianie informacji, Rada będzie mogła wspierać istniejące firmy, jak również stymulować powstawanie nowych.

b_150_100_16777215_0_http___www.gmina.klodzko.pl_pliki4_przedsiebiorczosc1.JPG

b_150_100_16777215_0_http___www.gmina.klodzko.pl_pliki4_przedsiebiorczosc2.JPG

Spotkanie otworzył Wójt Gminy Kłodzko Stanisław Longawa oraz Przewodniczący Rady Gminy Zbigniew Tur i Przewodnicząca Komisji Komunalnej i ŁP Daniela Tur. W swoim wystąpieniu podkreślił konieczność utworzenia Rady Przedsiębiorczości oraz jej rolę w wypracowaniu koncepcji rozmów z przedsiębiorcami związanymi swoją działalnością z obszarem Gminy Kłodzko. Po przedstawieniu harmonogramu spotkania, głos zabrała przedstawicielka Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest – Park” – jednej z najszybciej rozwijających się stref przemysłowych w Polsce, prezentując przybyłym licznie na spotkanie przedsiębiorcom podstrefę utworzoną na terenie gminy oraz plan jej zagospodarowania w oparciu o posiadane zasoby.

b_150_100_16777215_0_http___www.gmina.klodzko.pl_pliki4_przedsiebiorczosc3a.JPG

b_150_100_16777215_0_http___www.gmina.klodzko.pl_pliki4_przedsiebiorczosc4.JPG

Kwestię planów samej gminy co do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz studium uwarunkowań kierunków zagospodarowania przestrzennego w aspekcie obszarów inwestycyjnych Gminy Kłodzko przybliżyła nam Jadwiga Błaszczak - Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji. Jak się okazuje, na chwilę obecną istnieje 13 planów zagospodarowania przestrzennego dotyczących aż 35 wsi, czyli 70% powierzchni gminy. Przy wspólnym wysiłku sektora prywatnego oraz gminy tereny, które w tej chwili pozostają niewykorzystane, w przyszłości mogą okazać się bardzo użyteczne. Budując nowe zakłady pracy i otwierając firmy na obszarach gminnych, przedsiębiorcy otrzymają pomoc od gminy w postaci ulgi w podatku od nieruchomości (ze względu na tworzone miejsca pracy), rozbudowy infrastruktury technicznej (kanalizacyjnej, elektrycznej i instalacji gazowej) oraz otwartości na propozycje zmian. Ma to zachęcić przedsiębiorców do inwestowania na terenach gminy wiejskiej, co wpłynie na wzrost ich atrakcyjności i zwiększy liczbę miejsc pracy dla mieszkańców pobliskich sołectw.

b_150_100_16777215_0_http___www.gmina.klodzko.pl_pliki4_przedsiebiorczosc5.JPG

b_150_100_16777215_0_http___www.gmina.klodzko.pl_pliki4_przedsiebiorczosc6a.JPG

Czołowi przedsiębiorcy Ziemi Kłodzkiej zadeklarowali swój udział w kolejnych spotkaniach Rady Przedsiębiorczości i chęć współpracy z gminą w zagospodarowaniu przestrzennym podstrefy ekonomicznej. Zaproponowali również tematy rozmów na kolejne posiedzenia, z których najbliższe odbędzie się już za kwartał.

 

Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe FlashStara strona BIP

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

Szczegółowe informacje

 

 bip

Rozlicz PIT
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Atrakcje Gminy Kłodzko

wirtualnyspacer

01.jpg


s5 logo


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com