Mam tę moc PDF Drukuj Email
piątek, 27 kwietnia 2018 02:02

altDawno, dawno temu za siedmioma górami i siedmioma lasami, gdzieś w odległej gminie Kłodzko zorganizowano przeszło 10 lat temu pierwszy Festiwal Bajek z Andersenem. Można było tu spotkać wróżki, księżniczki, czarodziejki, czarownice, baśniowe zwierzęta i wiele innych magicznych postaci. Po dziś dzień Festiwal cieszy się ogromnym powodzeniem i z roku na rok gości przeróżne postacie bajowe.

Gospodarzem jest zawsze Hans Christian Andersen, jeden z najbardziej znanych baśniopisarzy, który oczywiście jest obecny na każdym Festiwalu Bajek. To właśnie on wraz z Królową Śniegu i Księżniczką na Ziarnku Grochu przywitał przybyłych gości odczytaniem „Dziewczynki z Zapałkami”, po czym zaprosił wszystkich na salony Pałacu w Żelaźnie.

Magia unosiła się w powietrzu, a w pałacowych komnatach czekały liczne atrakcje jak np. baśniowy przegląd artystyczny przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Tutaj się działo… Maluchy były fantastyczne! Każdy przygotował coś fajnego. Przedszkole Gminne w Szalejowie Dolnym zabrało nas „Zaczarowanym pociągiem w świat bajki”, a Przedszkolaki z Jaszkowej Dolnej przygotowały kilka prezentacji poetyckich i piosenkę. Wszyscy byli znakomicie przygotowani. To oczywiście nie wszystko. W zanadrzu mieliśmy jeszcze rodzinny konkurs na sobowtóry z książek dla dzieci, spektakl marionetkowy „Jaś i Małgosia” (przygotowany przez Akademię Wyobraźni z Lądka Zdroju), strefa magii z Królową Śniegu (zapewniona przez Zespół Placówek Socjoterapeutycznych), warsztaty kulinarne robienia pizzy (KGW Żelazno), warsztaty rysunkowe z Aleksandrą Wiśniewską oraz warsztaty detektywistyczne z pisarką Agnieszką Urbańską. Ponadto na zewnątrz czekała Sala Zabaw „Jaś” oraz warsztaty łucznicze i teatralne z Fundacją Excalibur z Opola.

Każde dziecko, które wzięło udział w prezentacji swojego talentu otrzymało nagrodę w formie rodzinnej gry planszowej „Jakie to flagi”. Nie mogło zabraknąć wspaniałego tortu ufundowanego przez Przedsiębiorstwo Piekarniczo-Cukiernicze „Machela” w Jaszkowej Dolnej. Pełen wrażeń dzień zakończyła piosenka pt. „Mam tę moc”, którą chętnie wspólnie zaśpiewały wszystkie dzieci.

To, co dobre szybko się kończy, mój mały, drogi Przyjacielu,

Za rok spotkamy się ponownie w świecie bajkowych czarodziejów!

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

Rozlicz PIT
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki