Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
Fotowoltaika - Grant

fotow

UWAGA!

 

 

Mapy

                mapy

Kultura

WSSE Invest-Park

 

                       

 

eealogo                      

 

 

 

Ze szkolnego podwórka
Sołectwa
Szukaj
-
Ankieta
 
 
 
  
 
  
 
   URZĄD GMINY KŁODZKO
   ul. Okrzei 8A
   57 - 300 Kłodzko
   powiat kłodzki
   województwo dolnośląskie

   Tel. (74) 647 41 00
   Fax (74) 647 41 03

   e-mail: ug@gmina.klodzko.pl
   www.gmina.klodzko.pl

   www.bip.ug-klodzko.dolnyslask.pl

 

   Godziny pracy:

   od poniedziałku do piątku w godz.: 7.30 - 15.30

  

   Kasa  Urzędu czynna:

   od poniedziałku do piątku w godz.:

   8.00 - 11.00 i 11.30 - 13.30
Tańce, hulanki, swawola PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Bytnar   
czwartek, 01 marca 2018 09:46

altTyle wspólnych spotkań za nami… tyle gestów, uścisków dłoni, serdeczności. Czas szybko płynie, dlatego trzeba go wykorzystać jak najlepiej w towarzystwie bliskich nam osób, które już po raz 20-sty udało się zgromadzić w krosnowickiej Podhalance (10 lutego). TAK! Już od 20-stu lat razem balujemy podczas Biesiady Ostatkowej KGW, skrupulatnie przygotowanej przez nasze Kumy.

W tym dniu nie tylko hucznie żegnamy karnawał, ale również ogłaszamy wyniki konkursu na „Najładniejsze Świąteczne Centrum Wsi”, które są tak wyczekiwane przez naszych mieszkańców. Tym razem w rywalizacji wzięło udział 26 sołectw. Po raz pierwszy wszystkim przyznano ex aequo pierwsze miejsce. Każda miejscowość zgarnęła 400 zł. Tradycyjnie czeki wręczali Wójt Gminy Kłodzko Stanisław Longawa oraz Przewodniczący Rady Gminy Zbigniew Tur. Wśród nagrodzonych są: Bierkowice, Boguszyn, Jaszkowa Dolna, Jaszkowa Górna, Kamieniec, Korytów, Krosnowice, Ławica, Łączna, Marcinów, Mikowice, Ołdrzychowice Kł., Piszkowice, Podtynie, Podzamek, Romanowo, Roszyce, Ruszowice, Starków, Szalejów Dolny, Szalejów Górny, Święcko, Wilcza, Wojbórz, Wojciechowice i Żelazno. Brawo! Po wręczeniu nagród występem zaskoczyły nas Kłodawianki, które zrobiły prawdziwe show!

Oczywiście tradycyjnie podczas biesiady wybrano najsmaczniejsze pączki i faworki przygotowane przez Koła Gospodyń. Jury w składzie Halina Witos (sołtys Ołdrzychowic), Aleksandra Kula (Przewodnicząca KGW Piszkowice), Andrzej Bartyna (sołtys Bierkowic) zdecydowało przyznać I miejsce dla KGW Żelazno za najlepszego pączka oraz I miejsce dla KGW Bierkowice za najsmaczniejszego faworka. Ponadto w konkursie wzięli udział: KGW Boguszyn, KGW Krosnowice, KGW Starków, KGW Wojciechowice, Jadwiga Sobów – Ołdrzychowice, Jadwiga Kaczor – Podzamek. Wszyscy odebrali nagrody z rąk Zastępczyni Wójta Urszuli Panterałki oraz Przewodniczącego Zbigniewa Tura.

Po kolejnych wyróżnieniach miała miejsce prezentacja muzyczna zespołów: Marzenie Gminy Kłodzko, Słowianki z Bierkowic, Chór Sołtysów im. Piotra Ćwichuły Gminy Kłodzko oraz Szalejowianki z Szalejowa Dolnego.

Atrakcją wieczoru był pokaz barmański Shake It Show. Latające kubki i butelki, widowiskowe podrzuty i triki, płonący bar i pirotechnika, to dowód na to, że grawitacja w Shake It Show nie istnieje. Biesiadę zakończyła jak zwykle wspaniała zabawa jak przystało na pożegnanie karnawału!

Foto.: Zygmunt Byrski Euroregio Glacensis

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

 

Poprawiony: piątek, 02 marca 2018 06:46
 

Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe FlashStara strona BIP

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

Szczegółowe informacje

 

 bip

Rozlicz PIT
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Atrakcje Gminy Kłodzko

wirtualnyspacer


s5 logo


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com