Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
Fotowoltaika - Grant

fotow

UWAGA!

 

 

Mapy

                mapy

Kultura

WSSE Invest-Park

 

                       

 

eealogo                      

 

 

 

Ze szkolnego podwórka
Sołectwa
Szukaj
-
Ankieta
 
 
 
  
 
  
 
   URZĄD GMINY KŁODZKO
   ul. Okrzei 8A
   57 - 300 Kłodzko
   powiat kłodzki
   województwo dolnośląskie

   Tel. (74) 647 41 00
   Fax (74) 647 41 03

   e-mail: ug@gmina.klodzko.pl
   www.gmina.klodzko.pl

   www.bip.ug-klodzko.dolnyslask.pl

 

   Godziny pracy:

   od poniedziałku do piątku w godz.: 7.30 - 15.30

  

   Kasa  Urzędu czynna:

   od poniedziałku do piątku w godz.:

   8.00 - 11.00 i 11.30 - 13.30
Dobków przykładem, że można PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Bytnar   
poniedziałek, 17 lipca 2017 23:08

altNa przestrzeni lat polska wieś ulegała zmianom. W literaturze przedstawiano ją jako arkadię – krainę wiecznej szczęśliwości lub jako miejsce, gdzie ciężka praca na roli równa się chleb powszedni. Co jednak zrobić i jak postępować, by nie zatracić swojskości i jednocześnie się rozwijać, iść z duchem czasu, zrobić krok naprzód? Czy ja – zwykły „Kowalski” – mogę mieć wpływ na moją miejscowość? Jasne, że tak! Dziś głównym atutem jest turystyka, która przyciąga ludzi ciekawych świata, więc zainteresujmy ich tym, co mamy najlepsze, co potrafimy robić najlepiej.

Jak tego dokonać? Przyjrzyjmy się niewielkiej miejscowości położonej w Gminie Świerzawa, którąw ramach mikroprojektu pn. „Wszyscy jesteśmy częścią natury i społeczeństwa” odwiedziła grupa 55 osób z naszego terenu oraz z Czech.

Kilkudniowa wizyta studyjna kusiła atrakcjami i ciekawostkami. Rozpoczęła się prezentacją dotyczącą ceramiki w Dobkowie, będącej przykładem dobrej praktyki wspólnego działania, wpisującej się w specyfikę miejscowości. Ważne jest, by bazować na lokalnych zasobach, gdzie obok Dobkowskiej ceramiki kolejnym świetnym przykładem jest mydlarstwo (miejscowe zioła). Tak właśnie buduje się ofertę wsi i poprawia warunki życia w niej i stąd pomysł na utworzenie Centrum Nauki, czyli Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej. To właśnie tutaj padły ważne wskazówki o możliwościach pozyskania środków finansowych oraz konieczności wychodzenia „na zewnątrz” i nieograniczania się do zamkniętego obszaru wsi.

Czy zastanawialiście się Państwo jak w miejscu nieznanym i dalekim od centrów turystycznych stworzyć pensjonat bazujący na lokalnych zasobach historycznych i kulturowych, współpracując z lokalną społecznością? Nic straconego, bo tajniki idei slow-food zdradził uczestnikom właściciel tamtejszej restauracji.

Do domu wracano z głowami pełnymi pomysłów. Od czegoś trzeba zacząć…

alt 

 

Wyjazd studyjny do Dobkowa (13 maja 2017 r.) odbył się w ramach mikroprojektu pn. „Wszyscy jesteśmy częścią natury i społeczeństwa” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

altaltaltaltaltaltalt

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

Poprawiony: piątek, 17 listopada 2017 12:26
 

Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe FlashStara strona BIP

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

Szczegółowe informacje

 

 bip

Rozlicz PIT
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Atrakcje Gminy Kłodzko

wirtualnyspacer


s5 logo


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com