Wsparcie dla przedsiębiorstw PDF Drukuj Email
czwartek, 20 lipca 2017 22:43

altNabory na B+R na Dolnym Śląsku

Jeszcze do 28 sierpnia można składać wnioski w Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej na projekty badawczo-rozwojowe oraz tworzenie i rozwój infrastruktury B+R.

O dotacje mogą ubiegać się przedsiębiorcy realizujący projekty samodzielnie lub we współpracy, tj. konsorcja przedsiębiorstw z jednostkami naukowymi lub podmiotami leczniczymi, z IOB, w tym organizacjami pozarządowymi. o środki mogą wnioskować się nie tylko MŚP ale i duże przedsiębiorstwa. O dofinansowanie mogą starać się przedsiębiorcy z całego obszaru Dolnego Śląska.

Alokacja i poziom dofinansowania. Działanie 1.2 – Innowacyjne przedsiębiorstwa:

1. Wsparcie dla przedsiębiorstw chcących rozpocząć lub rozwinąć działalność B+R. Przewidziana alokacja na ten konkurs to prawie 84,5 mln zł. Wsparcie mogą otrzymać projekty dotyczącebadań przemysłowych, eksperymentalnych prac rozwojowych. O dofinansowanie prac B+R występować mogą zarówno przedsiębiorcy z sektora MŚP jak i duże podmioty oraz konsorcja przedsiębiorstw z jednostkami naukowymi, IOB. Od wielkości przedsiębiorstwa oraz rodzaju i zakresu badań uzależniony jest poziom dotacji, o który przedsiębiorcy mogą wnioskować na etapie składania aplikacji. Maksymalny poziom dofinansowania dla badań przemysłowych w zależności od wielkości przedsiębiorstwa wynosi od 65-80% kosztów kwalifikowanych, a w przypadku eksperymentalnych prac rozwojowych 40-60%. Maksymalna wartość projektów nie może przekroczyć 5 mln PLN.

2. Tworzenie i rozwój infrastruktury B+R przedsiębiorstw. Wsparcie mogą otrzymać projekty obejmujące tworzenie i rozwój zaplecza badawczo-rozwojowego przedsiębiorstw. Alokacja dla tego konkursu to prawie 36,9 mln zł. Poziom dofinansowania dla MŚP 35-45% wydatków kwalifikujących się do wsparcia, natomiast dla dużych przedsiębiorstw do 25% wydatków kwalifikowanych. Maksymalna wartość projektu nie może przekraczać 25 mln zł.

W tym konkursie dofinansowanie mogą otrzymać wszelkie inwestycje w badania, aparaturę, sprzęt, technologie i inną niezbędną infrastrukturę. Powinny prowadzić do tworzenia innowacyjnych produktów, procesów i usług. Inwestycje mogą być uzupełnione o działania związane z rozwojem umiejętności kadr przedsiębiorstwa z zakresu wykorzystania nowej aparatury badawczej. Preferowane będą projekty, które doprowadzą m.in. do stworzenia etatów badawczych, projekty realizowane w ramach konsorcjum przedsiębiorstwa i jednostki naukowej lub w ramach partnerstwa przedsiębiorstw.

Aby skorzystać z dotacji należy złożyć wniosek w Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej za pośrednictwem aplikacji w terminie do 28 sierpnia br.

Więcej informacji można uzyskać w Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej pod tel.: 71 776 58 12, 71 776 58 13  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; www.dip.dolnyslask.pl

Julia Wach

Poprawiony: poniedziałek, 31 lipca 2017 22:53