Gazeta

Ruszyła budowa przedszkola w Jaszkowej Dolnej PDF Drukuj Email
czwartek, 06 lipca 2017 02:25

altOd ścierniska do San Francisca droga jest niedaleka jeśli wierzyć słowom piosenki Gole uOrkiestry. Na początek wystarczy mieć plan i chęci, reszta przyjdzie sama. Tak też było w przypadku naszej gminy. Projekt przedszkola jest gotowy, a prace ruszyły! Każdy rodzic marzy, aby posłać swoje dziecko do najlepszych szkół i zapewnić mu świetlaną przyszłość.

Zawsze staramy się spełniać oczekiwania naszych mieszkańców i odpowiadać na ich potrzeby. Niestety „nie od razu Kraków zbudowano” i nie wszystko da się zrobić na już. Wiele inwestycji wymaga czasu i sporych nakładów finansowych. Nie ma jednak rzeczy niemożliwych, a metoda małych kroczków naprawdę działa! Z tą myślą powstaje nowe przedszkole.

W ubiegłym roku gmina Kłodzko złożyła wniosek pn. „Przebudowa z rozbudową przedszkola gminnego w Jaszkowej Dolnej” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Zajęliśmy 3 miejsce w rankingu i przeszliśmy wszystkie oceny pozytywnie. Niestety pula środków dofinansowania okazała się zbyt mała i obecnie oczekujemy na informacje o oszczędnościach, które pozwolą na sfinansowanie chociaż niektórych prac. Nie zmienia to jednak faktu, że budowa trwa. Zapotrzebowanie na usługi przedszkolne jest tak duże, że warto podjąć ryzyko. Pragniemy stworzyć nie tylko najmłodszym, ale także ich rodzicom szansę na rozwój. Przedszkole otwiera drzwi do świata edukacji polegającej na ciekawej i zróżnicowanej ofercie!

altaltaltaltaltaltaltalt

Poprawiony: czwartek, 06 lipca 2017 00:25