Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
Fotowoltaika - Grant

fotow

UWAGA!

 

 

Mapy

                mapy

Kultura

WSSE Invest-Park

 

                       

 

eealogo                      

 

 

 

Ze szkolnego podwórka
Sołectwa
Szukaj
-
Ankieta
 
 
 
  
 
  
 
   URZĄD GMINY KŁODZKO
   ul. Okrzei 8A
   57 - 300 Kłodzko
   powiat kłodzki
   województwo dolnośląskie

   Tel. (74) 647 41 00
   Fax (74) 647 41 03

   e-mail: ug@gmina.klodzko.pl
   www.gmina.klodzko.pl

   www.bip.ug-klodzko.dolnyslask.pl

 

   Godziny pracy:

   od poniedziałku do piątku w godz.: 7.30 - 15.30

  

   Kasa  Urzędu czynna:

   od poniedziałku do piątku w godz.:

   8.00 - 11.00 i 11.30 - 13.30
Moja planeta PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Bytnar   
środa, 05 lipca 2017 22:18

altJak nauczyć dzieci szacunku do przyrody i dbania o nią? Co zrobić, by myślały odpowiedzialnie o przyszłości świata i angażowały się w działania na jego rzecz? Czym jest recykling i jakie są jego zalety? Aby zrobić krok naprzód nasza gmina we współpracy z mikroregionem Bela (Czechy) zorganizowała konkurs „Eko-dzieło”, który był adresowany do uczniów szkół z obu terenów.

Na czym polegał? Otóż zadaniem uczestników było wykonanie różnych przedmiotów z materiałów pochodzących z odpadów – metalu, papieru, tkanin, tworzyw sztucznych itp. Przygotowane prace były prezentowane w 14 cyklach dziennych wystaw i zostały poddane ocenie komisji. Wybór nie był prosty, co bardzo cieszy, bo to oznacza, że temat został potraktowany poważnie. Mimo, iż każdy otrzymał nagrodę oraz maskotkę projektu – sowę „mądrą głowę”, to jak wybrać po jednej najlepszej pracy polskiej i czeskiej z grona tylu znakomitych? Jury miało twardy orzech do zgryzienia. Uczniowie stworzyli prawdziwe dzieła, o czym przekonacie się Państwo oglądając zdjęcia!

Finał konkursu miał miejsce w Szkole Podstawowej im. Stanisława Mikołajczyka w Jaszkowej Dolnej, gdzie zorganizowano warsztaty z wytwarzania papieru, konkurs z wiedzy ekologicznej, sadzenie drzewek, finałową wystawę oraz przygotowano pouczający program artystyczny dotyczący ochrony naszej planety. Na zakończenie Prezes Mikroregionu Biela Vladimír Bukovski pogratulował talentów i pomysłów, a zastępczyni wójta Urszula Panterałka wręczyła nagrody.

Zatem co nam daje segregacja, recykling i jak postępować, żeby zmienić świat na lepsze? Obserwujmy otoczenie i wyciągajmy wnioski. Jeżeli tacy jak Ty nie zaczną się naprawdę przejmować, nic się nigdy nie zmieni!

alt

 

 

Konkurs zorganizowany był w ramach projektu pn. „Wszyscy jesteśmy częścią natury i społeczeństwa” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa z Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

Poprawiony: piątek, 17 listopada 2017 12:24
 

Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe FlashStara strona BIP

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

Szczegółowe informacje

 

 bip

Rozlicz PIT
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Atrakcje Gminy Kłodzko

wirtualnyspacer


s5 logo


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com