Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
Fotowoltaika - Grant

fotow

UWAGA!

 

 

Mapy

                mapy

Kultura

WSSE Invest-Park

 

                       

 

eealogo                      

 

 

 

Ze szkolnego podwórka
Sołectwa
Szukaj
-
Ankieta
 
 
 
  
 
  
 
   URZĄD GMINY KŁODZKO
   ul. Okrzei 8A
   57 - 300 Kłodzko
   powiat kłodzki
   województwo dolnośląskie

   Tel. (74) 647 41 00
   Fax (74) 647 41 03

   e-mail: ug@gmina.klodzko.pl
   www.gmina.klodzko.pl

   www.bip.ug-klodzko.dolnyslask.pl

 

   Godziny pracy:

   od poniedziałku do piątku w godz.: 7.30 - 15.30

  

   Kasa  Urzędu czynna:

   od poniedziałku do piątku w godz.:

   8.00 - 11.00 i 11.30 - 13.30
Uznanie, szacunek i prestiż, czyli Jaskry rozdano! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Bytnar   
wtorek, 30 maja 2017 22:04

altKażdą z przeróżnych dziedzin życia kształtuje człowiek i często to właśnie od nas zależy przyszłość nie tylko nasza, ale również najbliższego otoczenia. Warto słuchać rad osób doświadczonych, ale i głosu serca, które pomaga obrać właściwy kierunek. A kiedy już znajdziemy sposób na życie i będzie to strzał w dziesiątkę, musimy być przygotowani na to, że przyciągniemy uwagę ludzi, którzy gdzieś „za rogiem” będą się przyglądać naszym dokonaniom z podziwem.

Tak właśnie zostaje się laureatem Nagród Roku Gminy Kłodzko!

Tradycyjnie kapituła w składzie: Stanisław Longawa – przewodniczący, Ludwika Golec, Mariola Kozak, Leszek Bobula i Zbigniew Tur przyznała statuetki i nominaty w 7 kategoriach. Oto tegoroczni zwycięzcy:

 

INICJATYWA – PROJEKT – PRODUKT ROKU:

NAGRODA GŁÓWNA: 

- OSP Jaszkowa Dolna za inicjatywę utworzenia Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Jaszkowa Dolna

NOMINATY:

- Stowarzyszenie Sportowo Kulturalne „KS Stary Wielisław” za projekt „Stacja naprawy rowerów”

- Fundacja „Nasze lepsze jutro” za projekt „Szkoła dla Wszystkich”

 

PRZEDSIĘBIORCA ROKU:

NAGRODA GŁÓWNA:

- Wessel-Poliamid Sp. z o.o.

- Zbigniew Kula Zakład Usługowo-Handlowy ZBYSZKO 

NOMINAT:

Maria Radawska P.P.H.U. „DOLPOL”

 

SPONSOR ROKU:

NAGRODA GŁÓWNA:

- ŻEL-BUT s.c.

NOMINATY:

- Ewelina Drozdowska Firma Handlowo-Usługowa

- Przemysław Tomera PHU TOMEX

 

NAJLEPSZA DZIAŁALNOŚĆ EDUKACYJNA-KULTURALNA-NGO:

NAGRODA GŁÓWNA:

- Stowarzyszenie Społeczno Kulturalne „JASKIER” w Ołdrzychowicach Kłodzkich

NOMINATY:

- Stowarzyszenie Sportowo Kulturalne „KS Stary Wielisław”

- Filia Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Wojborzu

 

SPOŁECZNIK WOLONTARIUSZ ROKU:

NAGRODA GŁÓWNA:

- Ksiądz Janusz Garula

NOMINATY:

- Joanna Brycka

- Artur Szczytowski

- Renata i Horst Ulbrich

 

OSOBOWOŚĆ ROKU:

NAGRODA GŁÓWNA:

- Oliwia Łuszczyńska

NOMINATY:

- Bernadeta Tambor

- Ewa Matusiak

 

ZŁOTY JASKIER ZA PROMOCJĘ:

NAGRODA GŁÓWNA: Katarzyna Polańska Wilk i Paweł Wilk

NOMINAT:

- Robert Nowicki

 

Co roku kapituła przyznaje także JASKRY SPECJALNE, które są wyrazem uznania za całokształt, czyli za wieloletnią pracę i działania na rzecz naszej gminy. Wyróżnieni zostali:

- Ryszard Wyroda – długoletni prezes OSP Szalejów Górny. Obecnie nie bierze już czynnego udziału w akcjach, ale przez wiele lat wykazywał się poświęceniem i profesjonalizmem, co zawsze przyczyniało się do sprawnego przeprowadzania akcji ratunkowych. Ofiarne angażował się w wykonywane obowiązki, a jego sumienność była wzorem oddania pracy publicznej.

- Jerzy Lis – długoletni prezes Ludowego Klubu Sportowego „ISKRA” Jaszkowa. Od zawsze pielęgnował ideę krzewienia kultury fizycznej. Przez wiele lat swojej najrozmaitszej działalności zdążył poznać pasjonatów piłki nożnej, z którymi realizował swoje hobby. Nigdy nie szczędził prywatnego czasu i zawsze wkładał wiele wysiłku, by doprowadzić drużynę na szczyt.

- Eugeniusz Toma z Korytowa – kolarstwo to jego pasja i życie. Już od 1957 roku jako 23-latek jeździł w Klubie LZS Kłodzko. Sukcesy osiągał nie tylko jako kolarz, ale również bokser. Zła pogoda nie jest mu straszna, bo gdy nie dopisuje, to ćwiczy na treningażu w domu. Ma pokaźną kolekcję dyplomów, medali i pucharów. Jak widać pasja może być znakomitym sposobem na życie!

Poznaliście Państwo już wszystkich tegorocznych laureatów i wyróżnionych. W szerokim gronie przybyłych na uroczystość gości był także poseł na Sejm RP Wojciech Murdzek, który gratulował wójtowi Stanisławowi Longawie wysokiego poziomu i renomy jaką się cieszy impreza. Zacne towarzystwo śpiewem relaksował duet Justyna Dobrowolska oraz Dominik Jarocki – założyciel i dyrygent zespołu wokalnego Piu Mosso, który niedawno obchodził 5-lecie działalności.

Jaskry rozdano! Kto w przyszłym roku będzie nominowany, kto nagrodzony? Pamiętajmy, że „za rogiem” zawsze ktoś stoi i obserwuje! Bądźmy sobą, działajmy, pomagajmy, a być może za rok, to właśnie nasze nazwisko będzie na szczycie! POWODZENIA!

Foto.: Zygmunt Byrski, Gmina Kłodzko

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

Poprawiony: środa, 31 maja 2017 06:41
 

Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe FlashStara strona BIP

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

Szczegółowe informacje

 

 bip

Rozlicz PIT
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Atrakcje Gminy Kłodzko

wirtualnyspacer


s5 logo


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com