Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
Fotowoltaika - Grant

fotow

UWAGA!

 

 

Mapy

                mapy

Kultura

WSSE Invest-Park

 

                       

 

eealogo                      

 

 

 

Ze szkolnego podwórka
Sołectwa
Szukaj
-
Ankieta
 
 
 
  
 
  
 
   URZĄD GMINY KŁODZKO
   ul. Okrzei 8A
   57 - 300 Kłodzko
   powiat kłodzki
   województwo dolnośląskie

   Tel. (74) 647 41 00
   Fax (74) 647 41 03

   e-mail: ug@gmina.klodzko.pl
   www.gmina.klodzko.pl

   www.bip.ug-klodzko.dolnyslask.pl

 

   Godziny pracy:

   od poniedziałku do piątku w godz.: 7.30 - 15.30

  

   Kasa  Urzędu czynna:

   od poniedziałku do piątku w godz.:

   8.00 - 11.00 i 11.30 - 13.30
Nieznajomość prawa szkodzi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Bytnar   
piątek, 30 czerwca 2017 00:30

altDzieci z klas V Szkoły Podstawowej w Krosnowicach, pod opieką pedagog Joanny Wrony i nauczycielki historii Małgorzaty Działo, odwiedziły 2 czerwca Sąd Rejonowy w Kłodzku. Wyjazd był częścią cyklu lekcji dotyczących polskiego systemu prawnego oraz podstawowych praw i obowiązków każdego obywatela RP.

W Polsce świadomość prawna jest bardzo niska, a w społeczeństwie przeważa strach przed wymiarem sprawiedliwości. Jak wiadomo – nieznajomość prawa szkodzi, dlatego tak ważne jest, aby świadomość budować już w szkole podstawowej.

Na lekcjach historii uczniowie klas IV-VI dowiedzieli się jakie mamy źródła prawa, jak zbudowany jest polski system prawny oraz gdzie szukać pomocy i porady. W trakcie wizyty w sądzie dzieci spotkały się z Sędzią Sądu Rejonowego Maciejem Kudzią, który poprowadził bardzo ciekawe spotkanie na największej sali kłodzkiego sądu. Opowiedział jak wygląda droga do tego zawodu oraz codzienna praca. Uczniowie mieli wiele pytań, ale i sami byli pytani. Sędzia był bardzo pozytywnie zaskoczony zasobem prawniczej wiedzy naszych uczniów, a jednej z uczennic przepowiedział nawet karierę prawniczą. Do końca czerwca na wybranych lekcjach historii prowadzone są zajęcia dotyczące polskiego porządku prawnego.

Małgorzata Działo

altaltaltaltaltalt

Poprawiony: czwartek, 29 czerwca 2017 21:36
 

Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe FlashStara strona BIP

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

Szczegółowe informacje

 

 bip

Rozlicz PIT
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Atrakcje Gminy Kłodzko

wirtualnyspacer


s5 logo


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com