Wnioski o zwrot podatku akcyzowego

zawartego w cenie oleju napędowego

wykorzystywanego do produkcji rolnej

na 2017 r. przyjmowane są

od 1 sierpnia do 31 sierpnia!

Od najmłodszych lat ze sportem za pan brat PDF Drukuj Email
wtorek, 13 czerwca 2017 00:04

altInicjatywa zorganizowania Gminnej Olimpiady Sportowej Przedszkolaków narodziła się 12 lat temu, zyskując poparcie Wójta Gminy Kłodzko i dyrektorów przedszkoli. Do dziś jest kontynuowana. Tegoroczne zmagania odbyły się 7 czerwca w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Krosnowicach. Co roku kolejne przedszkole jest organizatorem zawodów.

W sportowych zmaganiach wzięło udział 7 drużyn z 5 przedszkoli i 2 oddziałów przedszkolnych ze SP w Krosnowicach i Jaszkowej Dolnej. Nadzór sędziowski sprawowali Grzegorz Żytyński i Rafał Jóźwiak, a Urszula Borkowska – sołtys Krosnowic – miała przyjemność wręczyć nagrody.

Coroczna Olimpiada Przedszkolaków, mimo że organizowana dla małych sportowców, ma całkiem profesjonalną oprawę. Uroczyste wniesienie olimpijskiej flagi, zapalenie symbolicznego znicza, prezentacja uczestników i wspólne wykonanie hymnu pozwalają dzieciom poczuć smak sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie, a doping zgromadzonej na hali publiczności z pewnością dodał maluchom siły do walki.

W zmaganiach nie było przegranych i wygranych. Każdy z 56 uczestników otrzymał medal i dyplom, a placówki pamiątkowe puchary.

Oprawą artystyczną był występ taneczny uczennic ze Szkoły Podstawowej z Krosnowic oraz układ taneczno-gimnastyczny poprowadzony przez 5 letnią Maję z Przedszkola w Krosnowicach, w którym wzięli udział kibice, zawodnicy, nauczyciele i rodzice.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli w organizacji Olimpiady oraz wsparli finansowozawody przedszkolaków, przede wszystkim Wójtowi Gminy Kłodzko, który ufundował medale, puchary i dyplomy dla zawodników, Dyrektorce Szkoły Podstawowej w Krosnowicach za możliwość skorzystania z hali sportowej oraz pomoc w organizacji imprezy, Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Ołdrzychowicach za wypożyczenie sprzętu sportowego oraz Wytwórni Wód Mineralnych – Mineral z Gorzanowa za przekazanie zawodnikom wody mineralnej.

Do zobaczenia za rok. Tym razem w Szalejowie Górnym.

altaltaltaltaltaltalt

Poprawiony: wtorek, 13 czerwca 2017 00:20