Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
Fotowoltaika - Grant

fotow

UWAGA!

WNIOSKI O ZWROT

CZĘŚCI PODATKU AKCYZOWEGO

ZAWARTEGO W CENIE

OLEJU NAPĘDOWEGO

WYKORZYSTYWANEGO

DO PRODUKCJI ROLNEJ

ZA OKRES

OD 1 SIERPNIA 2017 R.

DO 31 STYCZNIA 2018 R.

PRZYJMOWANE BĘDĄ W TERMINIE

OD 1 LUTEGO 2018 R.

DO 28 LUTEGO 2018 R.


 

 

Mapy

                mapy

Kultura

WSSE Invest-Park

 

                       

 

eealogo                      

 

 

 

Ze szkolnego podwórka
Sołectwa
Szukaj
-
Ankieta
 
 
 
  
 
  
 
   URZĄD GMINY KŁODZKO
   ul. Okrzei 8A
   57 - 300 Kłodzko
   powiat kłodzki
   województwo dolnośląskie

   Tel. (74) 647 41 00
   Fax (74) 647 41 03

   e-mail: ug@gmina.klodzko.pl
   www.gmina.klodzko.pl

   www.bip.ug-klodzko.dolnyslask.pl

 

   Godziny pracy:

   od poniedziałku do piątku w godz.: 7.30 - 15.30

  

   Kasa  Urzędu czynna:

   od poniedziałku do piątku w godz.:

   8.00 - 11.00 i 11.30 - 13.30
Narodowe Czytanie w Krosnowicach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Patrycja Pocion   
wtorek, 19 września 2017 12:14

altPo raz kolejny, na początku września, odbywa się Wielkie Narodowe Czytanie pod patronatem pary prezydenckiej. Wszyscy Polacy jednoczą się w tym dniu na czytaniu dzieł wielkich rodaków. Poznają w ten sposób naszą narodową chlubę. Tego roku, a dokładnie 2 września, para prezydencka czytała fragmenty "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego- dzieła, które przesycone jest niezwykłą symboliką i które wprowadza w niesamowitą atmosferę roku 1900- go.

W Szkole Podstawowej w Krosnowicach nie zabrakło odniesienia do tego dnia i tak przez tydzień uczniowie wszystkich klas zapoznawani byli z sylwetką Stanisława Wyspiańskiego, jego działalnością i z samym dziełem oraz jego tematyką i głęboką symboliką. Prezentację o pisarzu i utworze przygotowała Pani Agnieszka Czapowska-Lewandowska.

8 września, rozpoczynając od trzeciej lekcji, uczniowie z oddziału przedszkolnego oraz ci z najmłodszych klas zostali przyprowadzeni do szkolnej świetlicy, która za sprawą Pań: Ewy Ledowskiej i Anny Hnatów-Bieli zamieniła się w dawną, wiejską chatę gotową do przyjęcia gości weselnych. Wejściu towarzyszyła ludowa muzyka weselna, a zaraz po zajęciu miejsc uczniowie mieli okazję porozmawiać o tym, z czym kojarzy im się wesele i poznać charakter wesela sprzed lat. Wysłuchali fragmentów tekstu czytanych przez uczniów ze starszych klas, zatańczyli w wesołym korowodzie i opuścili salę. Starsi uczniowie wsłuchali się w opis nastroju, jaki towarzyszył weselnikom z dzieła Wyspiańskiego, przypomniane zostały im znaczenia symboli, następnie wysłuchali czytanych fragmentów. Czytali dla nich: Nicoll Włodarczyk z kasy VII, Piotr Żukowski z klasy VI, Klaudia Sarkowicz z klasy V, Anna Hnatów-Biela - nauczyciel języka polskiego oraz zaproszeni goście w osobach: Pani Agnieszka Burchard- rodzic, Pani Anna Piasecka - prezes Klubu Seniora, Pan Franciszek Piszczek - Prezes Towarzystwa Miłośników Krosnowic, a także Pani dyrektor Joanna Bujak.

altaltalt

 

 

 

 

Treść i symbolika dzieła na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczniów, zapamiętany z pewnością zostanie również klimat tamtych czasów.  

Tekst i foto: Anna Hnatów-Biela

Poprawiony: czwartek, 21 września 2017 10:18
 

Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe FlashStara strona BIP

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

Szczegółowe informacje

 

 bip

Rozlicz PIT
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Atrakcje Gminy Kłodzko

wirtualnyspacer


s5 logo


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com