Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
Gazeta

 

 

Kultura

WSSE Invest-Park

 

                       

 

                       eeagrants

 

 

 

Ze szkolnego podwórka
Sołectwa
Szukaj
-
Ankieta
 
 
 
  
 
  
 
   URZĄD GMINY KŁODZKO
   ul. Okrzei 8A
   57 - 300 Kłodzko
   powiat kłodzki
   województwo dolnośląskie

   Tel. (74) 647 41 00
   Fax (74) 647 41 03

   e-mail: ug@gmina.klodzko.pl
   www.gmina.klodzko.pl

   www.bip.ug-klodzko.dolnyslask.pl

 

   Godziny pracy:

   od poniedziałku do piątku w godz.: 7.30 - 15.30

  

   Kasa  Urzędu czynna:

   od poniedziałku do piątku w godz.:

   8.00 - 11.00 i 11.30 - 13.30
Marcinów

pobierz www. - oficjalna strona Marcinowa

DANE STATYSTYCZNE:
powierzchnia 400 ha
liczba mieszkańców – 126
Sołtys: Ludwika Golec, tel. 74 8678963
Samorządowy koordynator: Krystyna Kasprzak, tel. 74 6474150

Opiekun świelicy: Małgorzata Szmigiel, tel. 509552867

 

Więcej…

Sędziowali sześć wieków !

Wsie kłodzkie stają się coraz bardziej modne. Wielu mieszkańców miast nabywa w nich obiekty, które adoptuje następnie na domy letniskowe. Tak jest choćby w Marcinowie – urokliwej, niewielkiej wsi położonej w południowo-wschodniej części Kotliny Kłodzkiej, na wysokości 325-360 m n.p.m. Otaczają ją połacie pól uprawnych.

Uwagę przyciągają tutaj zwłaszcza wielkie podworskie zabudowania folwarczne. Górny folwark – nazwany dawniej Oberhof – należał w XIX wieku do hrabiego Magnisa z Ołdrzychowic Kłodzkich. Składał się on z dworu i potężnych zabudowań gospodarczych.
Po jego gabarytach można sądzić, że okolice Marcinowa charakteryzują się dobrymi warunkami glebowo-klimatycznymi. I tak jest w rzeczywistości. Naprzeciwko środkowego folwarku stoi barokowo-klasycystyczna kapliczka domkowa z elektycznym, bardzo urokliwym ołtarzykiem Matki Boskiej w środku. Dolny folwark z kolei to dawny dwór sędziowski, obecnie bardzo przebudowany. Historyków zainteresuje zapewne jednak głównie fakt, że wolne, dziedziczne sędziostwo powstało w Marcinowie w XIV wieku i przetrwało najdłużej na ziemi kłodzkiej. Trudno w to aż uwierzyć, ale istniało - przynajmniej formalnie – do 1945 roku! Powyżej wsi są stare kamieniołomy. Okolice Marcinowa mają złożoną budowę geologiczną. Można znaleźć tutaj nawet granaty i turmaliny.

Więcej…


Marcinów leży w pobliżu Kłodzka. Aby tutaj dojechać, należy skierować się na drogę Kłodzko-Międzylesie, a następnie odbić w lewo.

Na podstawie przewodnika dla dociekliwych „Gminy Kłodzko skarby i osobliwości” autorstwa Marka Perzyńskiego.Dzień Dziecka w Marcinowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Bytnar   
wtorek, 07 czerwca 2016 20:48

Więcej…Dzień Dziecka jest okazją nie tylko do rodzinnych zabaw, ale także wspólnie spędzonego czasu, dlatego też na terenie świetlicy wiejskiej w Marcinowie 28 maja odbył się festyn. Wszyscy chętnie brali udział w konkursach i grach zespołowych zorganizowanych przez pracowników OKSiRGK.

Poprawiony: wtorek, 07 czerwca 2016 21:47
Więcej…
 
Dzieci rodzicom PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Bytnar   
wtorek, 24 maja 2016 10:41

Więcej…Dzieci uczęszczające na świetlicę w Marcinowie zaprosiły swoich rodziców na obchody święta Dnia Mamy (26 maja) i Taty (23 czerwca), które zorganizowały 22 maja. W ten sposób chciały podziękować za miłość, troskę oraz trud włożony w ich wychowanie. Na tę okoliczność przygotowały występy artystyczne: recytowały wiersze, tańczyły i śpiewały. W nagrodę obdarowały rodziców wspaniałymi własnoręcznie przygotowanymi ramkami i lampionami. Po zakończeniu oficjalnej części wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Poprawiony: środa, 08 czerwca 2016 11:35
Więcej…
 
Moc atrakcji w czasie ferii w Marcinowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Matusz   
poniedziałek, 22 lutego 2016 08:52

Więcej…Ferie to wymarzony czas dla dzieci. Jak co roku, w tym okresie świetlica w Marcinowie zorganizowała wiele ciekawych zajęć, które rozpoczęły się już 1 lutego. Chętni spotykali się codziennie w godzinach południowych bądź popołudniowych.

Poprawiony: poniedziałek, 22 lutego 2016 09:20
Więcej…
 
Na zakończenie karnawału w Marcinowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Matusz   
poniedziałek, 15 lutego 2016 09:48

Więcej…W ostatnią niedzielę karnawału nadszedł czas zabawy tanecznej. Nasza mała świetlica w Marcinowie pękała w szwach; na zabawę przybyło 22 dzieci.

Poprawiony: poniedziałek, 15 lutego 2016 19:30
Więcej…
 
Dzień Babci i Dziadka w Marcinowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Matusz   
poniedziałek, 25 stycznia 2016 09:48

Więcej…Święto Babci i Dziadka na stałe wpisało się w świetlicowym kalendarzu Marcinowa. Jest to niezwykły dzień dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków: pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Ta wspaniała impreza w świetlicy w Marcinowie odbyła się w niedzielę (24 stycznia).

Poprawiony: poniedziałek, 25 stycznia 2016 10:25
Więcej…
 
Festiwal Dobrego Smaku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Bytnar   
wtorek, 20 października 2015 06:14

Więcej…Po raz kolejny panie ze świetlicy w Marcinowie wzięły udział w Festiwalu Dobrego Smaku zorganizowanym na Plaży w Gorzuchowie. Tematem przewodnim były wariacje ziemniaczane. Nasze reprezentantki przygotowały: sałatkę, roladę z pieczarkami, kotlety z mięsem obtoczone w bułce tartej i w płatkach kukurydzianych. Ponadto każdej potrawie smaku dodawał dip czosnkowo-koperkowy z sera fety i keczupu cukiniowego z kawałkami papryki oraz surówka z białej kapusty z marchewką i musztardą. Wszystkie potrawy – nie tylko nasze – bardzo szybko znikły.

Poprawiony: wtorek, 20 października 2015 07:34
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2

Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe FlashStara strona BIP

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

Szczegółowe informacje

 

 bip

Atrakcje Gminy Kłodzko

wirtualnyspacerJoomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com