„Zwiększenie dostępu do Internetu szansą do przyspieszenie rozwoju Gminy Kłodzko” PDF Drukuj Email
środa, 05 grudnia 2012 13:40

b_150_100_16777215_0___images_phocagallery_3grudnia_loga11.jpg

Gmina Kłodzko realizuje projekt pn: „Zwiększenie dostępu do Internetu szansą do przyspieszenie rozwoju Gminy Kłodzko”.
Czas realizacji projektu: od 05.09.2012r do 30.06.2015r.
Wartość projektu 922 400 zł

Celem realizowanego przez Gminę Kłodzko projektu jest przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu społeczności Gminy Kłodzko poprzez zapewnienie dostępu do szerokopasmowego Internetu oraz niezbędnego sprzętu i oprogramowania przy zapewnieniu odpowiednich warunków jego użytkowania i pomocy technicznej przy instalowaniu sprzętu w domach i instytucjach. Z pozyskanych pieniędzy zakupione zostanie 150 komputerów, które trafią do rodzin ubogich, zastępczych i osób niepełnosprawnych. Komputery trafią także do 10 instytucji tj. świetlic, udostępniając w ten sposób dostęp do Internetu większej liczbie mieszkańców Gminy Kłodzko.

W dniach 12.12.2012 do 15.12.2012 odbędą się szkolenia z podstawowej obsługi komputera na których beneficjenci projektu otrzymają laptopy wraz z podłączeniem do Internetu.

Więcej na temat programu POIG WWW.poig.gov.pl Projekt pn. „Zwiększenie dostępu do Internetu szansą na przyspieszenie rozwoju Gminy Kłodzko” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie 8.3 Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclusion, w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Film z realizacji projektu.

Poprawiony: czwartek, 14 lutego 2013 07:16

Rozlicz PIT