Zdrowie najważniejsze PDF Drukuj Email
piątek, 23 marca 2018 09:31

altSzkoła Podstawowa w Szalejowie Górnym od lat prężnie działa w zakresie promocji zdrowia. Nasze starania zostały docenione w 2017 roku, ponieważ uzyskaliśmy Wojewódzki Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Nie poprzestaliśmy na tym – teraz staramy się o zdobycie Krajowego Certyfikatu.

19 marca mieliśmy okazję zaprezentować podejmowane przez nas działania prozdrowotne na Wojewódzkiej Konferencji Promocji Zdrowia, które odbyła się we Wrocławiu. Było to dla nas wielkie wyróżnienie.

Przedstawienie pod tytułem „Marlenka” w wykonaniu uczniów klas Va i Vb wzbudziło ogromny aplauz. W spektaklu w humorystyczny i przystępny sposób młodzi aktorzy przekazali wiedzę o zdrowych nawykach żywieniowych.

Z sukcesem wykorzystaliśmy szansę prezentacji dokonań szkoły na szczeblu wojewódzkim.

Oprawę muzyczną zapewniła Anna Turłaj. Autorskie teksty opracowała Gabriela Michalska – szkolny koordynator promocji zdrowia. Wystawę prac naszych uczniów przygotowała Katarzyna Radzimierska-Tracz. Multimedialną prezentację działań związanych z edukacją zdrowotną, jakie podejmowane były w roku szkolnym 2017/2018 opracowała Marta Lutosławska. Wierszowany komentarz napisała i wygłosiła Gabriela Michalska.

Marta Lutosławska

Poprawiony: czwartek, 29 marca 2018 11:22