Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
Fotowoltaika - Grant

fotow

UWAGA!

 

 

Mapy

                mapy

 

                       

 

eealogo                      

 

 

 

 
 
 
  
 
  
 
   URZĄD GMINY KŁODZKO
   ul. Okrzei 8A
   57 - 300 Kłodzko
   powiat kłodzki
   województwo dolnośląskie

   Tel. (74) 647 41 00
   Fax (74) 647 41 03

   e-mail: ug@gmina.klodzko.pl
   www.gmina.klodzko.pl

   www.bip.ug-klodzko.dolnyslask.pl

 

   Godziny pracy:

   od poniedziałku do piątku w godz.: 7.30 - 15.30

  

   Kasa  Urzędu czynna:

   od poniedziałku do piątku w godz.:

   8.00 - 11.00 i 11.30 - 13.30
Europejski laur dla Jaszkowej Górnej PDF Drukuj Email
wtorek, 25 września 2012 12:37

b_150_100_16777215_0___images_phocagallery_25wrzesnia_austria.jpgJaszkowa Górna odniosła sukces i to na skalę europejską. Naszą wieś doceniono w europejskim konkursie Odnowy Wsi. W konkursie startowało 30 regionów z ponad dwudziestu państw. Jaszkowa Górna została jednym z laureatów, ale za to jedynym z całego Dolnego Śląska wyróżnionym przez Stowarzyszenie Rozwoju i Odnowy Wsi ARGE.
Uroczystości odbyły się w Langenegg – to zwycięzca sprzed dwóch lat. Dlatego tu odbył się tegoroczny finał.  Mała gmina z 1100 mieszkańcami prowadzącymi działalność gospodarczą, z zakładem fryzjerskim, warsztatem samochodowym itd. Odnowa w Polsce to zupełnie inne miejsce w procesie odnowy. Na Dolnym Śląsku stale poszukujemy naszej tożsamości, to szczególnie ważne dla nas na  terenach odzyskanych, gdzie nasi dziadkowie i rodzice tworzą historię od nowa, w oparciu o tradycję polskiej rodziny. To także dbałość o infrastrukturę, kulturę, to motywowanie aktywności społecznej środowiska wiejskiego poprzez odnowienie więzi społecznych i rozwój różnorodnych form współpracy.  Odnowa w Jaszkowej Górnej to także podejmowanie przedsięwzięć pozytywnie odróżniających wieś od pozostałych, tworzenie wsi tematycznej z motywem przewodnim, wyróżniającej działalności, tradycyjnej lub innowacyjnej, to powrót do solidaryzmu społecznego w obronie interesów wsi.
ARGE jest moderatorem święta europejskich wsi, które osiągają największe sukcesy w realizacji celów odnowy wsi. Realizują zamierzone cele i podążają ścieżką rozwoju do przyszłości.
„Konkurs o europejską nagrodę wsi to rywalizacja najlepszych wsi rozumianych jako projekt, które mają spójną koncepcję rozwojową”- mówi Ryszard Wilczyński, wiceprezydent stowarzyszenia ARGE, wojewoda opolski.
Cieszy fakt, że nasza wieś Jaszkowa Górna odniosła taki sukces, warto dodać, że nie wolno siadać na laurach. Gratulacje i wierzymy, że stanie się przykładem do naśladowania.

b_150_100_16777215_0___images_phocagallery_3grudnia_tablica_replika.jpg

Poprawiony: poniedziałek, 03 grudnia 2012 10:50
 

Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash bipJoomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com