Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
Fotowoltaika - Grant

fotow

UWAGA!

 

 

Mapy

                mapy

Kultura

WSSE Invest-Park

 

                       

 

eealogo                      

 

 

 

Ze szkolnego podwórka
Sołectwa
Szukaj
-
Ankieta
 
 
 
  
 
  
 
   URZĄD GMINY KŁODZKO
   ul. Okrzei 8A
   57 - 300 Kłodzko
   powiat kłodzki
   województwo dolnośląskie

   Tel. (74) 647 41 00
   Fax (74) 647 41 03

   e-mail: ug@gmina.klodzko.pl
   www.gmina.klodzko.pl

   www.bip.ug-klodzko.dolnyslask.pl

 

   Godziny pracy:

   od poniedziałku do piątku w godz.: 7.30 - 15.30

  

   Kasa  Urzędu czynna:

   od poniedziałku do piątku w godz.:

   8.00 - 11.00 i 11.30 - 13.30
Magiczny świat Jana Brzechwy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Bytnar   
czwartek, 25 stycznia 2018 22:24

altFerie zimowe w Bibliotece Publicznej Gminy Kłodzko mają niezwykłą moc zwykłego czytania. W filii w Bierkowicach dzieci młodsze i starsze przebywały w magicznym świecie twórczości Jana Brzechwy.

Celem działania było rozbudzenie zainteresowań twórczością pisarza wśród młodego pokolenia Polaków, a także kształtowanie umiejętności kojarzenia autora z tekstami wierszy. Na początek uczestnicy zapoznali się z twórczością poety.

Pierwszy etap to pytania testowe ze znajomości wierszy. Czytelnicy losowali kartki z cytatami i pytaniami do nich. Głośno odczytywali i podawali odpowiedzi. Bo przecież wiersze Jana Brzechwy, to klasyka literatury dziecięcej.

Drugi etap – wystąpienie publiczne. Młody czytelnik przedstawiał swoją interpretację dowolnie wybranego wiersza ze zbioru „Brzechwa dzieciom”. Wierszowane historyjki poety są lubiane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych.

Trzeci etap – wspólne śpiewanie piosenek z tekstami Jana Brzechwy. Oczarowano się „Psimi smutkami”, uśmiano na „Wyspach Bergamutach” oraz spotkano z „Kaczką dziwaczką”. Przekonano się, że twórczość poety to świat pełen przygód, w których głównymi postaciami są zwierzęta.

W czwartym etapie dzieci rozwiązywały krzyżówkę tematyczną, która sprawdziła znajomość biografii autora. Forma realizacji: plansza z krzyżówką. Jeżeli nie wiecie, to nasz bohater był stryjecznym bratem poety Bolesława Leśmiana, który wymyślił literacki pseudonim "Brzechwa".

Piąty etap to konkurs plastyczny „Moja ulubiona postać z utworów Jana Brzechwy”. Powstało pięć wyjątkowych prac plastycznych, które zdobią przestrzeń biblioteki.

Podsumowanie: czytelnicy już wiedzą, że poza humorem, poznane utwory zawierają zaskakujące zakończenie, często poprzez zaprezentowaną historyjkę, uczą i wychowują, ośmieszają naganne zachowanie, a pochwalają dobre…

altaltalt

 

Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe FlashStara strona BIP

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

Szczegółowe informacje

 

 bip

Rozlicz PIT
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Atrakcje Gminy Kłodzko

wirtualnyspacer


s5 logo


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com