„Kredens pod Grunwaldem” początkiem nowej współpracy PDF Drukuj Email
wtorek, 03 października 2017 00:55

altW Filii Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Starym Wielisławiu przeprowadzone zostały warsztaty skierowane do grup specjalnych, w których udział wzięli uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych z Kłodzka.

Tematyka zajęć ukierunkowana została na dwa obszary edukacji, czytelniczą i artystyczną. Zajęcia z dziećmi z upośledzeniem w stopniu umiarkowanym i spektrum autyzmu z klas 4-6 i młodzieżą starszą poprowadziła bibliotekarka Ewa, przy wsparciu opiekunów oligofrenopedagogiki.

Na początek pani Ewa opowiedziała o książce Agnieszki Tyszki „Kredens pod Grunwaldem”. Dla głównej bohaterki Kornelii szkoła to przede wszystkim doskonały trening przed monotonnym i nijakim życiem, jakie teoretycznie czeka każdą dorosłą jednostkę. Literacko uzdolniona licealistka, z błyskotliwym i ironicznie ostrym poczuciem humoru oraz nałogiem zapisywania wszystkiego, zauważa szansę na zmianę losu w... kredensie i pewnej znajomości ze współczesnym rycerzem. Czy pojawienie się starego, zakurzonego mebla w domu Kornelii może faktycznie otworzyć nowy rozdział w jej życiu? Jak Kornelia poradzi sobie z postępującą chorobą ukochanej babci, ze znienawidzonym ojczymem, że skrajnie potulną względem niego matką i gdzie w tym wszystkim znajdzie się miejsce na Bitwę pod Grunwaldem?

Chcesz poznać więcej szczegółów z życia Kornelii? Zapraszamy do biblioteki w Starym Wielisławiu!

W drugiej części uczestnicy mogli dać upust artystycznym wyzwaniom. Powstały sowy z szyszek piniowych, a także obrazy malowane na kamieniach polnych. Dopełnieniem wizyty w bibliotece była sesja zdjęciowa w książkowym kapeluszu, który uzyskał pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie na „Kapelusz z fantazją” w lipcu 2017 roku w czeskim Potštejn.

Na koniec spotkania były piękne podziękowania dla pani bibliotekarki… Telefon od opiekunów szkolnych do dyrektor Biblioteki Marioli Huzar za wspaniałe zajęcia, za profesjonalizm pani bibliotekarki i serdeczny kontakt, za otwarte serce na potrzeby dzieci specjalnej troski.

Ciąg dalszy nastąpi!!!

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt