Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
Fotowoltaika - Grant

fotow

UWAGA!

 

 

Mapy

                mapy

Kultura

WSSE Invest-Park

 

                       

 

eealogo                      

 

 

 

Ze szkolnego podwórka
Sołectwa
Szukaj
-
Ankieta
 
 
 
  
 
  
 
   URZĄD GMINY KŁODZKO
   ul. Okrzei 8A
   57 - 300 Kłodzko
   powiat kłodzki
   województwo dolnośląskie

   Tel. (74) 647 41 00
   Fax (74) 647 41 03

   e-mail: ug@gmina.klodzko.pl
   www.gmina.klodzko.pl

   www.bip.ug-klodzko.dolnyslask.pl

 

   Godziny pracy:

   od poniedziałku do piątku w godz.: 7.30 - 15.30

  

   Kasa  Urzędu czynna:

   od poniedziałku do piątku w godz.:

   8.00 - 11.00 i 11.30 - 13.30
Tańcowała igła z nitką w bibliotece w Wojciechowicach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Bytnar   
środa, 26 lipca 2017 20:30

altFilia Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Wojciechowicach, w swojej wakacyjnej ofercie proponuje warsztaty teatralne z kukiełkami, spotkania ze scrabble, a ostatnio jedna z dorosłych czytelniczek pani Ania zaproponowała zajęcia cykliczne dla dzieci „Tańcowała igła z nitką”. Przecież każdy wie, że umiejętność przyszycia guzika jest w życiu niezbędna…

Pomysł przyjął się bez dwóch zdań, ale… Na początek dziewczyny poznały zasady bezpieczeństwa podczas pracy. Chłopcy obserwowali zajęcia z daleka…, bo szycie to takie mało męskie zajęcie. Pani Ania, opowiedziała uczestnikom o rodzajach igieł, nożyczek, materiałów, szwów i ściegów. Podzieliła się wiedzą na temat pracy krawcowej i sposobach szycia.

- Bardzo pomocna okazała się książka „Mała encyklopedia robót ręcznych” z bibliotecznej półki, dzięki której można nauczyć się wielu przydatnych umiejętności do wykorzystania na co dzień w domu – podkreśla bibliotekarka Iza.

Zobaczyliśmy, jak wygląda profesjonalna maszyna do szycia. Próbowaliśmy wycinać wzory i szablony. I w końcu coś, na co wszyscy czekali – szycie! Nauczyliśmy się podstawowych ściegów, a potem dziewczyny wybierały serduszka wypełnione watą, aby samodzielnie uszyć poduszeczki.

Co będzie dalej? Przekonamy się na zajęciach nr 3, które odbędą się w sierpniu. Już dziś dziękujemy pani Ani za naprawdę trafiony pomysł i czekamy na ciąg dalszy...

Przerwa urlopowa w bibliotece trwa od 24 lipca do 14 sierpnia 2017 roku.

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

 

Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe FlashStara strona BIP

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

Szczegółowe informacje

 

 bip

Rozlicz PIT
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Atrakcje Gminy Kłodzko

wirtualnyspacer


s5 logo


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com