Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
Fotowoltaika - Grant

fotow

UWAGA!

 

 

Mapy

                mapy

Kultura

WSSE Invest-Park

 

                       

 

eealogo                      

 

 

 

Ze szkolnego podwórka
Sołectwa
Szukaj
-
Ankieta
 
 
 
  
 
  
 
   URZĄD GMINY KŁODZKO
   ul. Okrzei 8A
   57 - 300 Kłodzko
   powiat kłodzki
   województwo dolnośląskie

   Tel. (74) 647 41 00
   Fax (74) 647 41 03

   e-mail: ug@gmina.klodzko.pl
   www.gmina.klodzko.pl

   www.bip.ug-klodzko.dolnyslask.pl

 

   Godziny pracy:

   od poniedziałku do piątku w godz.: 7.30 - 15.30

  

   Kasa  Urzędu czynna:

   od poniedziałku do piątku w godz.:

   8.00 - 11.00 i 11.30 - 13.30
Przystanek kultury z książką w Doudleby nad Orlicί PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Bytnar   
wtorek, 11 lipca 2017 00:21

altBiblioteka Publiczna Gminy Kłodzko zapisuje na kartach swojej działalności kolejne udane wydarzenie, zrealizowane w ramach mikroprojektu „Przystanki kultury z książką”, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis – Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

W niedzielę 9 lipca, zapakowaliśmy się do autobusu na przystanku Stary Wielisław i ze śpiewem na ustach, a także przy dźwiękach gitary pojechaliśmy w odwiedziny do naszej czeskiej rodziny w Dodleby nad Orlicί (28 osób, w tym dzieci, młodzież i dorośli). Wielopokoleniowa społeczność lokalna ze Starego Wielisławia rozumiała się bez słów… W rolę fotoreporterów wcielili się Michał i Mateusz. Zdjęciami opisali to wszystko, co nas spotkało podczas Wędrówki od zamku w Doudleby nad Orlicί, przez obec Zamĕl, aż do zamku w Potštejn.

W Doudleby nad Orliciί przywitali nas Vladimir Hulman, przewodniczący Stowarzyszenia Rozwoju Regionalnego i Współpracy Czesko-Polskiej w Rychnov nad Kneźnou oraz właściciel zamku, który pochodzi ze starego rodu szlacheckiego. Tam też, odbyło się widowiskowe otwarcie wędrówki od zamku do zamku, której po raz czwarty towarzyszyła parada kapeluszy. Pomysłowość ludzka w tym zakresie nie zna granic… – My, też mieliśmy nakrycia głowy, ale nasi sąsiedzi z Czech, to dopiero pokazali dystans do siebie. Na głowach mieli sprzęty, zabawki, opakowania, środowisko naturalne, tradycje świąteczne, można wymieniać i nie będzie końca…

Nasze panie z zespołu „Śpiewanki z łapanki” pięknie i dostojnie zaśpiewały pod gołym niebem… „Kukułeczkę” i nie tylko…, przy akompaniamencie panów Aleksandra i Macieja. Cóż więcej powiedzieć? W języku czeskim była piosenka „Tańcuj, tańcuj”. I zatańczono!!!

Po takim rozpoczęciu, udaliśmy się na miły 6-7 kilometrowy spacer wzdłuż rzeki Orlice. Po drodze mijaliśmy urokliwe miejsca krajobrazowe i mnóstwo ludzi na „kole”. O tych ostatnich, za każdym razem alarmowała pani sołtys, bo my śpiewaliśmy przy akompaniamencie gitary, a słońce nas oślepiało…

Po drodze, zatrzymaliśmy się w zabytkowym domu w obec Zamĕl, w którym prawdopodobnie kiedyś tańczył znany król Karol IV. Obejrzeliśmy pokaz średniowiecznych tańców i rzucaliśmy kapeluszami do celu… Kto trafił, ten się cieszył …. Bawiliśmy się tak dobrze, że za rok chcemy pojechać ponownie i wykazać się nietypowymi pomysłami na nakrycia głowy…

Po dotarciu na dziedziniec zamku w Potštejn, powitali nas jego właściciele państwo Nováček. Tutaj, odbył się pokaz kapeluszy. Na wybiegu pokazali się wszyscy, którzy chcieli wziąć udział w konkursie na najbardziej pomysłowe nakrycia głowy. Najpierw dzieci, potem uczestnicy z Polski, a potem obywatele z Czech. Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że na podium polskim stanęły:

I miejsce Ewa Włosek z biblioteki w Starym Wielisławiu

II miejsce radna i sołtys Marta Brogowska ze Starego Wielisławia

III miejsce dyrektor Biblioteki Mariola Huzar

Nic dodać, nic ująć! Panie Wójcie, chcemy więcej takich podróży, bo „Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę” – Święty Augustyn.

alt

 

 

Wydarzenie zrealizowano w ramach mikroprojektu „Przystanki kultury z książką”, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis – Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

Poprawiony: piątek, 14 lipca 2017 00:48
 

Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe FlashStara strona BIP

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

Szczegółowe informacje

 

 bip

Rozlicz PIT
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Atrakcje Gminy Kłodzko

wirtualnyspacer


s5 logo


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com