Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
Fotowoltaika - Grant

fotow

UWAGA!

 

 

Mapy

                mapy

Kultura

WSSE Invest-Park

 

                       

 

eealogo                      

 

 

 

Ze szkolnego podwórka
Sołectwa
Szukaj
-
Ankieta
 
 
 
  
 
  
 
   URZĄD GMINY KŁODZKO
   ul. Okrzei 8A
   57 - 300 Kłodzko
   powiat kłodzki
   województwo dolnośląskie

   Tel. (74) 647 41 00
   Fax (74) 647 41 03

   e-mail: ug@gmina.klodzko.pl
   www.gmina.klodzko.pl

   www.bip.ug-klodzko.dolnyslask.pl

 

   Godziny pracy:

   od poniedziałku do piątku w godz.: 7.30 - 15.30

  

   Kasa  Urzędu czynna:

   od poniedziałku do piątku w godz.:

   8.00 - 11.00 i 11.30 - 13.30
Z kroniki Koła Kłodzkiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Bytnar   
poniedziałek, 03 lipca 2017 00:20

altW Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Szczytna w czwartek 22 czerwca gościło środowisko bibliotekarskie. W ramach działalności Koła Kłodzkiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, 16 osób wzięło udział w cyklicznym posiedzeniu, szkoleniu środowiskowym oraz giełdzie pomysłów.

Podczas posiedzenia, przewodnicząca Koła Mariola Huzar (dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko) przedstawiła informację z 5. Powiatowego Dyktanda SBP, w którym udział wzięło 58 osób z terenu województwa dolnośląskiego. Także, do Stowarzyszenia przyjęto nowego członka, Romę Szczerbień z Filii nr 2 w Krosnowicach, która jest lokalną artystką, znaną między innymi z malowania na jedwabiu. Przedstawiona została skrócona informacja nt. zasad typowania kandydatów do Medalu SBP w Dowód Uznania, jak również do nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz do tytułu Bibliotekarza Powiatu.

Na szkoleniu środowiskowym, instruktor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej Anna Karolewicz omówiła dane statystyczne za rok 2016, ze szczególnym uwzględnieniem spadku liczby czytelników. W roku 2015 na terenie powiatu kłodzkiego liczba czytelników wynosiła 27 006, w roku 2016 stan ten wyniósł 25 625, mniej o 1 381. Jest to tendencja krajowa. Polacy uciekają od czytania książek, czy to w wersji tradycyjnej, czy to elektronicznej. Wypożyczenia książek w roku 2016 wynosiły 481 804, mniej o 51 001 w stosunku do roku 2015. Natomiast ilość zakupionych książek w ostatnim roku statystycznym to 15 290, mniej o 225 woluminów niż w 2015 roku.

Henryk Sienkiewicz, tak pięknie twierdził … Gdy się ktoś zaczyta, zawsze się czegoś nauczy, albo zapomni o tym, co mu dolega, albo zaśnie – w każdym razie wygra...

W drugiej części szkolenia, pani instruktor przedstawiła nowe pomysły na gry i zabawy literackie, które spotkały się z ogromnym zainteresowaniem wśród bibliotekarzy. Podczas tegorocznych wakacji, w bibliotekach będzie można „wciągnąć się do gry” i to na maxa…

W trzeciej części, dyrektor Biblioteki w Szczytnej Anna Nowak zaprosiła do udziału w giełdzie pomysłów, której celem było wzajemne inspirowanie się bibliotekarzy dziecięcych, wymiana pomysłów i doświadczeń. Biblioteka w Szczytnej zaprezentowała pomysł na grę miejską z udziałem wolontariuszy (harcerzy). Poznaliśmy również pomysły na plenerowe spotkania z książką, które przedstawiły Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kłodzku oraz Szczytnej. Na pozostałe pomysły bibliotek zabrakło już czasu, więc poznamy je innym razem…

Foto.: Klaudia Lutosławska-Nowak

altaltalt

Poprawiony: niedziela, 02 lipca 2017 20:05
 

Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe FlashStara strona BIP

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

Szczegółowe informacje

 

 bip

Rozlicz PIT
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Atrakcje Gminy Kłodzko

wirtualnyspacer


s5 logo


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com