Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
Fotowoltaika - Grant

fotow

UWAGA!

 

 

Mapy

                mapy

Kultura

WSSE Invest-Park

 

                       

 

eealogo                      

 

 

 

Ze szkolnego podwórka
Sołectwa
Szukaj
-
Ankieta
 
 
 
  
 
  
 
   URZĄD GMINY KŁODZKO
   ul. Okrzei 8A
   57 - 300 Kłodzko
   powiat kłodzki
   województwo dolnośląskie

   Tel. (74) 647 41 00
   Fax (74) 647 41 03

   e-mail: ug@gmina.klodzko.pl
   www.gmina.klodzko.pl

   www.bip.ug-klodzko.dolnyslask.pl

 

   Godziny pracy:

   od poniedziałku do piątku w godz.: 7.30 - 15.30

  

   Kasa  Urzędu czynna:

   od poniedziałku do piątku w godz.:

   8.00 - 11.00 i 11.30 - 13.30
60 lat biblioteki w Wojborzu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Bytnar   
poniedziałek, 05 czerwca 2017 22:32

altFilia Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Wojborzu świętowała 60-lecie istnienia. Urodziny odbyły się w Domu Ludowym 24 maja, gromadząc przedstawicieli władz gminy, przyjaciół i sympatyków tutejszej biblioteki oraz najwierniejszych czytelników.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością m.in.: zastępca Wójta Gminy Kłodzko Urszula Panterałka wraz z samorządowym koordynatorem Wojborza Alicją Mateńko, proboszcz parafii ks. Zdzisław Wojtowicz, dyrektor miejscowego Zespołu Szkół Bogdan Ogrodowczyk, dyrektor Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Kłodzko Ewelina Ptak oraz dyrektor Zespołu Placówek Sojoterapeutycznych w Kłodzku Dorota Krężlewicz-Skrobot z liczną delegacją pracowników i wychowanków.

Na wstępie jubileuszu, w czytelni dyrektor Biblioteki Mariola Huzar wraz ze starszym bibliotekarzem Małgorzatą Kłonowską otworzyły wystawę „Pasje bibliotekarzy i czytelników”. Swoje dzieła wystawili:

- Władysława Hnatów z Wojborza – szydełkowanie

- Stanisław Górski z Wojborza – malarstwo

- Jadwiga Łazarowicz ze Starego Wielisławia – gobeliny

- Ewa Włosek ze Starego Wielisława – decoupage

- Magdalena Berestecka z Żelazna – biżuteria

- Roma Szczerbień z Krosnowice – malowanie na jedwabiu

- Dorota Skornąg z Krosnowic – rękodzieło artystyczne

- Filia Bierkowice (czytelnicy) – prace plastyczne

- Filia Wojbórz (czytelnicy) – rękodzieło artystyczne

W sali widowiskowej, dla zaproszonych gości na scenie zaprezentowali się aktorzy z kółka teatralnego OKSiR w baśniowym spektaklu „Kopciuszek”, według pomysłu Dagmary Łastowskiej i Alicji Hnatów. Aktorzy – uczniowie (z miejscowej szkoły) zawojowali całą publiczność swoimi osobowościami i talentami. Oklaskom nie było końca i padły propozycje na przyszłość.

Następnie były okolicznościowe życzenia, kwiaty, prezenty i oczywiście torty, które ufundowali Przedsiębiorstwo Piekarniczo-Cukiernicze Machela w Jaszkowej Dolnej oraz miejscowa bibliotekarka Małgorzata Kłonowska.

Jubileusz biblioteki stał się również okazją do wręczenia wyróżnień i podziękowań dla pracowników Biblioteki, z okazji majowego święta bibliotekarza i bibliotek.

W imieniu Wójta Gminy Kłodzko Stanisława Longawy głos zabrała jego zastępczyni Urszula Panterałka, która zaznaczyła, że praca bibliotekarza, to nie tylko spełnienie edukacyjnych i intelektualnych potrzeb czytelników biblioteki, ale także budowanie prężnej i nowoczesnej placówki, otwartej na wyzwania współczesności. Dziękowała za codzienną pracę, trud i zaangażowanie w propagowaniu czytelnictwa, wiedzy oraz podejmowania wielu ciekawych inicjatyw. Życzyła spełnienia planów i zamierzeń, dalszych sukcesów i satysfakcji na niwie kulturalnej oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Uhonorowano także Czytelników Roku 2016. Są to:

- Joanna Oryl – Filia nr 2 w Krosnowicach, rekordzistka, która przeczytała 146 książek

- Edyta Misiewicz – Filia w Jaszkowej Górnej, 140 przeczytanych książek

- Krzysztof Henner – Filia w Bierkowicach, 139 książek

- Krystyna Olejnik – biblioteka centralna w Ołdrzychowicach Kłodzkich, 116 książek

- Maria Tarasiuk – Filia w Wojborzu, 97 książek

- Dorota Skornąg – Filia nr 1 w Krosnowicach, 94 książki

- Małgorzata Marciniak – Filia w Szalejowie Górnym, 91 książek

- Jadwiga Łazarowicz – Filia w Starym Wielisławiu, 87 książek

- Wiesława Włodarczyk – Filia w Wojciechowicach, 73 książki

- Uczennica Anna Kustra – Filia w Żelaźnie, 64 książki

Tradycyjnie, wręczony został tytuł „Przyjaciela Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko” dla Zespołu Placówek Socjoterapeutycznych w Kłodzku, m.in. za baśniową współpracę przy organizacji Festiwali bajek z Andersenem, aktywność w działaniach bibliotecznych w Filii nr 1 w Krosnowicach, udział w akcji Narodowego Czytania… Dziękujemy!!!

Dzień później, 25 maja, podczas Powiatowych Obchodów Święta Bibliotekarza i Bibliotek w Kłodzku, przewodnicząca Oddziału Kłodzkiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich pani Klaudia Lutosławska-Nowak, uhonorowała bibliotekę w Wojborzu Medalem „W dowód uznania” za zasługi na rzecz bibliotekarstwa, czytelnictwa, jak i Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

 

Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe FlashStara strona BIP

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

Szczegółowe informacje

 

 bip

Rozlicz PIT
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Atrakcje Gminy Kłodzko

wirtualnyspacer


s5 logo


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com