Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
Fotowoltaika - Grant

fotow

UWAGA!

 

 

Mapy

                mapy

Kultura

WSSE Invest-Park

 

                       

 

eealogo                      

 

 

 

Ze szkolnego podwórka
Sołectwa
Szukaj
-
Ankieta
 
 
 
  
 
  
 
   URZĄD GMINY KŁODZKO
   ul. Okrzei 8A
   57 - 300 Kłodzko
   powiat kłodzki
   województwo dolnośląskie

   Tel. (74) 647 41 00
   Fax (74) 647 41 03

   e-mail: ug@gmina.klodzko.pl
   www.gmina.klodzko.pl

   www.bip.ug-klodzko.dolnyslask.pl

 

   Godziny pracy:

   od poniedziałku do piątku w godz.: 7.30 - 15.30

  

   Kasa  Urzędu czynna:

   od poniedziałku do piątku w godz.:

   8.00 - 11.00 i 11.30 - 13.30
MAGICZNA NOC Z ANDERSENEM PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Ferenc - Macherzyńska   
środa, 17 kwietnia 2013 06:57

NOC Z ANDERSENEM W PAŁACU

Wieczorkiem w piątek 12 kwietnia rozpoczęto piątą już edycję imprezy czytelniczej Noc z Andersenem w Gminie Kłodzko. Tym razem w wydarzeniu udział wzięło około 150 osób, w tym ponad 70 dzieci z kilkunastu wsi kłodzkich.

W rolę Andersena wcielił się właściciel pałacu w Żelaźnie pan Tytus Zarzycki. Imprezę otworzył Wójt Gminy Kłodzko pan Stanisław Longawa poprzez zapalenie latarenki z bajki „Stara latarnia”. Czas spędzony w pałacu został wypełniony wieloma atrakcjami, które swoją obecnością uatrakcyjniło Kłodzkie Bractwo Rycerskie pod przywództwem pani Marii Biłas.

b_150_100_16777215_0___images_17kwietnia_2.jpgb_150_100_16777215_0___images_17kwietnia_5.jpg

 


b_150_100_16777215_0___images_17kwietnia_1.jpg

A pierwsze takty nocnego spotkania zabrzmiały pod bramą wjazdową do pałacu, gdzie zebrały się postacie z przeróżnych bajek, dzieci, goście, czarownice z Korytowa i rycerstwo. Wszyscy razem paradowali przez całą długość parku, aż do bramy pałacowej. Tam oczekiwał Herod, który czynił swoje powinności i tak zaczęła się nocna przygoda, którą większość przetrzymała prawie do północy.Tak się dzieje na tym świecie od stuleci
W czarodzieja wierzą tylko małe dzieci
Lecz nie bądźcie zaskoczeni bo od dzisiaj to się zmieni
Hokus pokus czary mary wszyscy mówią nie do wiary
Więc już nie martw się kochana
Będziesz też zaczarowana
Każde jedno twe życzenie wnet zakończy się spełnieniem
Przecież jestem czarodziejką
Hokus pokus czary mary wypowiadam słowa te
I wtedy dzieją się takie rzeczy że ojej
Wyczaruję to co chcę – obiecywała czarodziejka jakaś tam, czyli dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko Mariola Huzar

 

b_150_100_16777215_0___images_17kwietnia_4.jpgDzień Dobry, panie Andersenie!

„Ty żyjesz, chociaż martwe masz powieki, bo w sercach dzieci trwać będziesz na wieki”

– opowiadali o życiu i twórczości bajkopisarza aktorzy-czytelnicy w inscenizacji przygotowanej przez bibliotekarkę Małgorzatę Ostrowską.

 

Na scenie zaprezentowano pokaz rycerskich tańców. Dzieci miały też okazję nauczyć się ich na poczekaniu. Chętnych było sporo, a wspólny taniec uwieńczył ten średniowieczny wysiłek. Była też scenka z elementami walki rycerskiej. Pot lał się z niejednego rycerza, bo tak bardzo wcielili się w swoje role.

 

W dziecięcym konkursie recytatorskim „baje, bajki i bajeczki” o Złotą, Srebrną i Brązową Różdżkę Dobrej Wróżki udział wzięło 15 osób. Złotą Różdżkę z rąk pani Wioletty Piaseckiej otrzymała Patrycja Rybka z Korytowa za „Spóźnionego słowika” Juliana Tuwima. Srebrna Różdżka trafiła do Julki Pogody z Krosnowic za „Smoka” Jana Brzechwy. Brązowa Różdżka zaświeciła dla sióstr Karoliny i Kornelii Figurskich z Krosnowic za „Dwa światy” Lilianny Figurskiej. Oceniało jury w składzie: pan Artur Szczytowski, pani Mariola Kozak i państwo Małgorzata i Michał Adamczewscy.

 

Był też gość specjalny, pani Wioletta Piasecka. Autorka książek dla dzieci ubrana w magiczny strój wróżki podkreśliła charakter spotkania i wprowadziła wszystkich w zaczarowany świat baśni. Opowiedziała także przepiękną historię o życiu i twórczości H.Ch.Andersena.

 

W starej bibliotece pałacowej Andersen odczytał „Dziewczynkę z zapałkami” i wszystkim zrobiło się bardzo smutno. Ale tylko na malutką chwilkę, gdyż Jeny zaproponowała dobre zakończenia baśni i uśmiechy wróciły na twarze nie tylko dzieci…

W sali kominkowej pani Roma Szczerbień razem z dziećmi wyczarowywała przepiękne czapeczki i kapelusiki. Sama magia, czar i urok… Tu na chwilkę zatrzymywały się duże czarownice, damy z przeróżnych krain i nawet sam Charlie Chaplin. Tu też miała swoje miejsce wystawa kapeluszy na cztery pory roku z kolekcji pani Jolanty Dmitrowicz ze Starego Wielisławia. Każdy z eksponatów ma swoją historię, która sięga w różne okresy czasu Polski 20. i 21. wieku.

 

W wyborach na bajeczną małą miss i małego bajecznego małego mistera wystartowało 18 dzieci. I tak;

Księżniczką 2013 została Daria Figurska z Żelazna

Kotem w Butach 2013 Jonasz Bulaczek z Krosnowic

Dziewczynką z Zapałkami 2013 Kornelia Figurska z Krosnowic

Calineczką 2013 Gabrysia Kozłowska z Ołdrzychowic Kłodzkich

Kominiarczykiem 2013 Kuba Michalak z Ołdrzychowic Kłodzkich

 

Wójt Gminy Kłodzko w bajecznej atmosferze wręczył również wyróżnienia dla Angeliki Łopuszyńskiej z Krosnowic za projekt kartki „Duch Gór” w konkursie organizowanym przez Dolnośląską Organizację Turystyczną na pocztówkę „Zima na Dolnym Śląsku” oraz podziękowanie dla bibliotekarza prowadzącego – Stanisławy Wyspiańskiej Skawiny z Krosnowic.

 

Ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego „Baśniowy świat Andersena”. W kategorii ilustracja: 1 miejsce dla Klaudii i Marii Gregorczyk z Wojborza, 2 miejsce dla Angeliki Łopuszyńskiej z Krosnowic, 3 miejsce dla Patrycji Knych z Podtynia. W kategorii rekwizyt: 1 miejsce dla Laury Wołodko i Mikołaja Szynkiewicza z Ołdrzychowic Kłodzkich, 2 miejsce dla Alicji Korczak z Wojciechowic i 3 miejsce dla Michała Jarosz z Ołdrzychowic Kłodzkich. W kategorii kukiełka: 1 miejsce dla rodzinki Lutosławskich z Szalejowa Górnego i 2 miejsce dla Alicji Korczak z Wojciechowic.

 

Imprezę zamykał urodzinowy tort wykonany przez Przedsiębiorstwo Piekarniczo - Cukiernicze MACHELA w Jaszkowej Dolnej. Smakował jak „Elf różany”.

 

Wydarzenie zorganizować wspomogli finansowo i rzeczowo Restauracja BOGUSZYN w Boguszynie, PPC MACHELA w Jaszkowej Dolnej, PHU SUTOR w Gorzuchowie, właściciele pałacu w Żelaźnie pani Bogumiła Kochmańska i Tytus Zarzycki, KGW „Róża Kłodzka” z Żelazna, Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji Gminy Kłodzko, Kłodzkie Bractwo Rycerskie i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. DZIĘKUJEMY PAŃSTWU – wiodący organizator Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko.

Poprawiony: środa, 17 kwietnia 2013 07:47
 

Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe FlashStara strona BIP

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

Szczegółowe informacje

 

 bip

Rozlicz PIT
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Atrakcje Gminy Kłodzko

wirtualnyspacer


s5 logo


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com